E-Sky – Polacy na majówkę wyjadą do Hiszpanii

Dom Gaudiego/fot. MM

Po środowej konferencji Ministra Zdrowia, w serwisie e-Sky liczba rezerwacji wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o 82 proc. w porównaniu do wtorku, a w czwartek 15 kwietnia wzrost oscylował na poziomie 70 proc. w porównaniu do środy.

Polscy podróżnicy już teraz aktywnie planują wyjazdy zagraniczne w okresie maj-sierpień. W serwisie eSky.pl liczba rezerwacji w ubiegłym tygodniu wzrosła o 46 proc. W porównaniu do poprzedniego tygodnia, a w porównaniu do tygodnia na przełomie marca i kwietnia aż o 79 proc.

Polacy polecą do Hiszpanii w maju i czerwcu

Na przełomie marca i kwietnia eksperci eSky.pl zaobserwowali znaczący wzrost liczby rezerwacji z Polski do krajów europejskich. Co ciekawe, wyjazdy obecnie są rezerwowane z krótkim okresem wyprzedzenia, który wynosi od jednego do czterech tygodni. Duży odsetek wyjazdów planowany jest na okres weekendu majowego.

Na majówkę Polacy najczęściej planują wyjazdy do Hiszpanii. Liczba rezerwacji w serwisie eSky.pl w ubiegłym tygodniu wzrosła o 26 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia, oraz o 72 proc. w porównaniu do tygodnia na przełomie marca i kwietnia.

Zainteresowani wypoczynkiem w Hiszpanii najczęściej wyszukują loty do Barcelony, Alicante, Malagi oraz na Majorkę. Do Alicante w maju można polecieć za nieco ponad 230 zł w obie strony, z kolei na Majorkę ceny zaczynają się już od 160 zł. Miłośnicy Barcelony i Malagi mogą kupić bilety za niecałe 150 zł.

Deniz Rymkiewicz, Rzecznik prasowy w eSky.pl, powiedział: „Imponujące tempo wzrostu rezerwacji do Hiszpanii nie jest dla nas zaskoczeniem. Kraj ten wymaga od podróżujących jedynie negatywnego wyniku testu na koronawirusa – akceptowane są zarówno testy PCR, jak i szybkie oraz tanie testy antygenowe. Co więcej, linie lotnicze już teraz kuszą Klientów tanimi biletami lotniczymi. Ceny lotów do Hiszpanii na maj zaczynają się od niecałych 150 zł w obie strony.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center