Dzięki Koleo podróż do Czech jeszcze łatwiejsza

fot. archiwum Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech. Poprzez platformę KOLEO pasażerowie mogą nie tylko skorzystać z oferty KD, ale także kilku czeskich przewoźników.

Od lipca pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą ponownie korzystać z ponad 40 pociągów łączących Dolny Śląsk z czeskimi miejscowościami: Královcem, Lichkovem i Harrachovem. Jeszcze w czerwcu wznowiono również cieszące się ogromnym zainteresowaniem połączenie do Adršpachu. Korzystają z niego przede wszystkim turyści podróżujący do Skalnego Miasta.

Koleje Dolnośląskie uruchomiły internetową sprzedaż biletów na połączenia do północnych Czech – poprzez platformę KOLEO.

Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich, powiedział: „Pasażerowie nie muszą już kupować biletów w kasach czy automatach lub szukać w pociągu konduktora. Wystarczy, że pojawią się na pokładzie z biletem elektronicznym zapisanym we własnym smartfonie. Dla podróżnych to jest najwygodniejszy sposób, pozwala też zaoszczędzić czas – bez stresu i pośpiechu w poszukiwaniu kasy biletowej można udać się na przykład na weekendowy odpoczynek. Tym bardziej, że nasze czeskie połączenia cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na przygraniczne atrakcje turystyczne. Jest to więc dobra propozycja choćby na krótki wyjazd w ostatnich tygodniach lata.”

Bilety elektroniczne na połączenia do Czech dostępne są na trasach:

• Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Liberec,
• Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Smržovka – Josefův Důl,
• Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Plavy,
• Wrocław Główny / Jelenia Góra – Sędzisław – Lubawka – Královec – Trutnov – Svoboda nad Úpou,
• Wrocław Główny – Kłodzko Główne – Międzylesie – Lichkov – Ústí n.Orlicí,
• Wrocław Główny / Jelenia Góra – Boguszów-Gorce Wschód – Mieroszów – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach

W sprzedaży internetowej dostępne są wyłącznie połączenia bezpośrednie.

Poprzez platformę KOLEO można również kupić bilet w ramach oferty „KD+Czechy”, która za 19 zł umożliwia całodzienną podróż po północnych Czechach. Taki bilet obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich na odcinkach Lubawka – Lubawka, Mieroszów – Mieroszów, Międzylesie – Lichkov, Szklarska Poręba Jakuszyce – Jakuszyce oraz na określonych trasach w pociągach České Dráhy a.s. (ČD), GW Train Regio a.s. (GWTR) oraz LEO Express Tenderss.r.o. Obszary obowiązywania biletu na trasach czeskich przewoźników znajdują się na stronie kolejedolnoslaskie.pl w zakładce „oferty”.