Dwie nowe bazy Ryanair’a w Polsce – Gdańsk i Modlin

archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił otwarcie dwóch nowychh baz w Polsce, w Gdańsku i w Warszawie-Modlinie.

To jeszcze bardziej wzmocni pozycję linii w Polsce. Od roku 2005, kiedy Ryanair rozpoczął działalność na polskim rynku przewiózł do i z Polski 30 mln pasażerów. Obecnie firma obsługuje 119 tras z polskaich portów lotniczych, w tym 8 tras krajowych.
Od października Ryanair będzie miał w naszym kraju cztery bazy, oferował będzie 265 lotów tygodniowo. W przyszłym sezonie zimowym otwartych z Modlina zostanie dwadzieścia tras, w tym cztery nowe: do Gdańska, Madrytu, Shannon i Wrocławia (w sumie 68 lotów tygodniowo).
Nowa baza powinna przynieść dodatkowe 1,9 mln pasażerów ok. 1900 nowych miejsc pracy na lotnisku i wokół niego.
Ryanair dąży do tego, by przewozić rocznie 6 mln pasażeró z i do Polski.

Dyrektor generalny Ryanair, Michael O’Leary powiedział: “Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie bazy lotniczej w Warszawie Modlin. Zainwestujemy tutaj ponad 90 mln dolarów. Następnej zimy wystartujemy z 20 połączeniami, w tym 4 nowymi naszym celem jest obsługa 1,9 mln pasażerów rocznie.”

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik dodał: “ Jestem bardzo zadowolony, że Ryanair wybrał na swoją bazę właśnie Modlin. To potwierdzenie rosnącej pozycji tego portu lotniczego. Jestem pewny, że w niedługim czasie Modlin stanie się krajowym liderem wśród lotnisk obsługujących linie niskokosztowe. Czynimy starania, by wokół Modlina powstała strefa ekonomiczna, wspieramy starania przedsiębiorców prywatnych i ejstem pewny, ze oprócz miejsc pracy pozyskanych dzięki lotnisku i jego najbliższej okolicy, również wokół lotniska pracę zdobędzie co najmniej drugie tyle osób. Łącznik kolejowy między stacją kolejową a terminalem to jedna z najbliższych naszych inwestycji. W przyszłości planujemy połączenie Modlina z Płockiem, drugim co do wielkości miastem Mazowsza, by lepiej umożliwić mieszkańcom regionu korzystanie z portu lotniczego.”