Dubaj – premiera wodnego spektaklu La Perle

materiały prasowe

Dzisiaj w Dubaju w specjalnie wybudowanym teatrze w dzielnicy Al Habtoor odbędzie się premierowe przedstawienie wodnego spektaklu La Perle.

La Perle to niezwykłe przedstawienie, na jego potrzeby zbudowano scenę-basen o pojemności 2,7 mln litrów wody. W wodzie i w powietrzu prezentować się będzie 61 artystów z 23 krajów.
La Perle będzie grane przez cały rok. Planowanych jest 450 przedstawień. Odbywać się one będą codziennie z wyjątkiem niedzieli i poniedziałku.

Reżyserem jest Franco Dragone uważany za jednego z najlepszych na świecie dyrektorów artystycznych. Dyrektorem artystycznym prz La Perle jest znana z występów na Broadwayu Tara Young. Wśró wykonawców znaleźli się m.in. aktorka Reda Guerinik i akrobata Arthur Cadre

Aparatura nagłaśniająca zamontowan zaostał nad i pod wodą, tak, by artyści się mogli cały czas słyszeć. W sumie zamontowano 135 głośników, co sprawi, że widzowie ze wszystkich stron będą otoczeni dźwiękiem.
Jedną z atrakcji spektaklu będą skoki z wysokości 25 metrów (8 pięter) z wykonywanymi akrobacjami powietrznymi. Na środku sceny znajduje się jama wypełniona wodą. Otaczająca ją scena może w ciągu kilku sekund zanurzyć się w wodzie, aby za chwilę znów się osuszyć. Dla bezpieczeństwa artystów, pod wodą będzie czuwał nurek. Woda w basenie na okrągło codziennie będzie czyszczona bez konieczności opróżniania samego basenu.
Scena jest jedyna w swoim rodzaju – zapewnia widok 270 stopni i obejmuje zaledwie 14 rzędów. W teatrze nie ma „złych” miejsc.

Tara Young powiedziała, m.in.: „Najpiękniejsze w tym wszystkim jest, że spektakl powstaje. Świat ma na co czekać. Po 90-minutowych przeżyciach ufundowanych przez Franco widzowie wyjdą w pełni usatysfakcjonowani.”

Reda Guerinik dodała: „Na widzów takiego spektaklu jak „La Perle” czeka podróż. To już mój trzeci spektakl z Franco. Ufam jego wizji w 100 procentach, a dołączyłem do zespołu „La Perle”, bo wiem, że dokonamy tu niezwykłych rzeczy.”

 W sprzedaży są trzy typy bikletów: Bronze, Silver i Gold. Ceny zaczynają się od 400 dirhamów.
Uwaga: niedostępne są bilety na następujące terminy: 5,13,20 i 26.09. oraz 3-7.10