Dubaj: pomysł na imprezę noworoczną

Visit Dubai

Tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak spędzić Sylwestra, z pewnością zainteresuje noworoczna oferta Dubaju. Na gości czekają pokazy sztucznych ogni i liczne imprezy plenerowe oraz wspaniała kuchnia.

Dubaj to wspaniałe miejsce zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak i par, rodzin z dziećmi czy przyjaciół. Tu w czasie Nocy Sylwestrowej przełomu 2017 i 2018 roku odbędą się znane na całym świecie pokazy sztucznych ogni i ekscytujące przyjęcia. Będzie można spróbować smacznych dań światowych kuchni. 

Rozpocznij Nowy Rok z Burdż Chalifa

Tegoroczny Sylwester przy najwyższym budynku świata będzie teatrem wyjątkowego pokazu świateł. Spektakl będzie wykorzystywał całe śródmieście jako płótno dla grających świateł w czasie, kiedy zegary wybiją północ. W okolicach budynku planuje się także pokazy muzyki wodnej przy Fontannie Dubajskiej. Udział w uroczystościach Nowego Roku przy Burdż Chalifa najlepiej połączyć z uroczystą kolacją w jednej z restauracji położonych w centrum miasta lub na specjalnej platformie widokowej w Burj Park. 

Pokazy sztucznych ogni w całym mieście

Poza feerią świateł, która będzie miała miejsce wokół Burdż Chalifa, także w całym mieście odbywać się będą pokazy sztucznych ogni. Można je będzie oglądać m.in. przy Burdż Al Arab, Atlantis, The Palm, czy w miasteczku festiwalowym. Pokazy fajerwerków można oglądać z wielu miejsc w mieście – będą doskonale widoczne zarówno podczas pikniku na plaży, jak i z pustyni czy z Riwiery Dubajskiej. 

Dla imprezowiczów

Rozpoczęcie Nowego Roku można także uczcić uczestnicząc w ogromnej liczbie różnorodnych imprez – do najgorętszych w Dubaju należą Zero Grawitacji w Dubajskim Lunaparku z Jaxem Jonesem, luksusowa impreza w stylu wiktoriańskim w Klubie Cavalli czy w Bal Maskowy w Hotelu White. Nowo otwarty hotel Bvlgari także zaprasza na ekskluzywny wieczór na plaży w Spiaggia cabana z kolacją i zorganizowanym dowozem limuzyną Maserati. Dodatkowo, Atlantis czy The Palm organizują bezpłatną imprezę dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jej tematem przewodnim jest Podwodne życie – docenią ją szczególnie rodzice, którzy pragną przeżyć szaloną noc na dubajskich imprezach sylwestrowych. 

Kolacja w wielkim stylu

Korzystając z festiwalu kuchni świata, w Dubaju Sylwestra można spędzać smakując dania pochodzące z różnych części naszego globu. Warto spróbować dań oferowanych przez wykwintne restauracje, skorzystać z romantycznego, okraszonego serenadami granymi przez skrzypków posiłku w prywatnym apartamencie w Jumeirah Al Qasr, wieczoru na łodzi z kolacją serwowaną przez kuchnię hotelu The Palm, czy klasycznej, romantycznej włoskiej kolacji w Cipriani w DIFC. 

Sylwester w Dubajskiej Operze

Przywitać Nowy Rok można także w eleganckim stylu muzyki klasycznej i nowoczesnej. Opera zaprasza na pierwszą Galę Sylwestrową, podczas której zagra Londyńska Orkiestra Koncertowa z asystą solistów – skrzypków Iona Domnicha i Jesusa Leona Rendona. Po koncercie goście mogą wybrać kolację na świeżym powietrzu okraszoną pięknymi widokami na Burdż Chalifa lub wziąć udział w wystawnym obiedzie w kultowej scenerii opery. Po północy organizatorzy zapraszają na klasyczną imprezę prowadzoną przez DJ-a.

Smak żeglarskiej wolności

Chcesz uciec od tłumów i jednocześnie cieszyć się widokiem spektakularnych pokazów ogni sztucznych? Wynajmij jeden z luksusowych jachtów Amwaj Al Bahar, które wyruszają z kilku różnych przystani w Dubaju o godz. 21.30. Organizatorzy zapraszają na rejs po Zatoce Arabskiej połączony z kolacją w formie bufetu i deserem w salonie. Z górnego pokładu w trakcie rejsu można podziwiać najważniejsze budynki miasta i fajerwerki rozświetlające niebo. Dla osób preferujących krótszy żeglarski wypad proponujemy rejsy w Dhow organizowane w godzinach od 23.00 do 1 nad ranem.