Dubaj – otwarto najgłębszy basen do nurkowania na świecie

foty. archiwum DTCM

Deep Dive Dubai, najgłębszy basen do nurkowania na świecie, został otwarty w Dubaju. Położony w dzielnicy Nad Al Sheba w Dubaju, basen Deep Dive Dubai został uznany przez Guinness World Records™ jako najgłębszy na świecie basen do nurkowania na głębokości 60,02 metra i mieszczący 14 milionów litrów wody – odpowiednik sześciu basenów o olimpijskich rozmiarach.

Wyposażony jest w najnowszą technologię i udogodnienia, w tym najbardziej zaawansowaną komorę hiperbaryczną w regionie. Basen Deep Dive Dubai zawiera również zatopione miasto wraz z opuszczoną ulicą i apartamentem, garażem i innymi niespodziankami, które nurkowie na wszystkich poziomach mogą odkrywać. Doświadczenie freedivingu i nurkowania z akwalungiem oraz kursy nurkowania są oferowane na wszystkich poziomach umiejętności przez starannie dobrany zespół międzynarodowych profesjonalistów.

W basenie znajdują się dwa podwodne pomieszczenia z suchą komorą na wysokości 6 i 21 metrów, 56 kamer podwodnych, które obejmują cały basen, a także zaawansowane systemy nagłośnienia i nastrojowego oświetlenia.

Woda w basenie jest filtrowana i krąży co sześć godzin przez krzemionkową skałę wulkaniczną, technologię filtrów opracowaną przez NASA i promieniowanie UV w jednym z największych i najszybszych systemów filtrujących w regionie. Temperatura wody w basenie jest utrzymywana na optymalnym poziomie 30 stopni Celsjusza.

Obiekt o powierzchni 1500 metrów kwadratowych ma kształt gigantycznej ostrygi nawiązującej do dziedzictwa pereł w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Znajduje się w nim również sklep nurkowy, sklep z pamiątkami, restauracja na 80 osób, która zostanie otwarta jeszcze w tym roku, a także pomieszczenia na spotkania, imprezy i konferencje. Duże okna widokowe na niższych piętrach budynku pozwalają gościom w restauracji i innych pomieszczeniach zajrzeć do podwodnego środowiska.

Rzecznik Deep Dive Dubai Abdulla, Bin Habtoor powiedział: „Deep Dive Dubai pozwala poszukiwaczom mocnych wrażeń zanurzyć się w głąb siebie i odkryć nowy podwodny wymiar pełen przygód i cudów. Oferujemy niepowtarzalne doświadczenie z całorocznym nurkowaniem w bezpiecznym środowisku, z wybitnymi instruktorami i usługami. Obiekt ten jest inwestycją w rozwijającą się kulturę sportową Dubaju i doda kolejny światowej klasy cel podróży do kwitnącego sektora turystyki i turystyki przygodowej w Dubaju.
Opracowując koncepcję i obiekt, inspirowaliśmy się odwagą i męstwem dziedzictwa pereł w ZEA. Mamy również nadzieję, że ucieleśnimy determinację emirackich odkrywców i innowatorów, zarówno przeszłych, jak i obecnych, a także zapewnimy platformę dla przyszłych osiągnięć i odkryć.”

Nurkowanie dla każdego

Zajęcia i kursy w Deep Dive Dubai są oferowane w trzech kategoriach: Discover, Dive i Develop, i są otwarte zarówno dla mieszkańców, jak i gości w wieku od 10 lat, od zupełnie początkujących po profesjonalnych nurków i sportowców.

Kategoria Discover, obejmująca nurkowanie i freediving, jest przeznaczona dla tych, którzy chcą spróbować nurkowania lub postawić pierwsze kroki w kierunku uzyskania certyfikatu nurka.

Kategoria Dive pozwala każdemu, od nowicjuszy po doświadczonych, nurkować w granicach ich certyfikatów.

Kategoria Develop jest przeznaczona do rozwijania umiejętności, jak i zdobywania certyfikatów nurkowania i freedivingu oferowanych przez Deep Dive Dubai – od poziomu podstawowego po poziom techniczny i instruktorski.

Wszystkie doświadczenia i kursy obejmują wynajem wysokiej klasy sprzętu – w tym Halcyon, Scubapro i Fourth Element, wygodnie dostarczone przy basenie przez zespół Deep Dive Dubai. Klienci mogą wypożyczyć cały sprzęt podwodny oraz sprzęt fotograficzny i wideo, a filmy i zdjęcia z doświadczeń będą zawarte w programie Discovery Dives.

Dyrektor Deep Dive Dubai Jarrod Jablonski, podkreślił: „Z założenia Deep Dive Dubai oferuje coś naprawdę wyjątkowego, a nasz zespół jest zaangażowany w zapewnienie niezapomnianych wrażeń, z wyjątkową obsługą, dla każdego, za każdym razem.
Dla tych, którzy szukają wyjątkowych wrażeń, Deep Dive Dubai zapewnia wyjątkowe, bezpieczne i kontrolowane środowisko, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o nurkowaniu. Dla doświadczonych członków społeczności freedive i nurkowania z akwalungiem jest to obiekt i doświadczenie jak żadne inne.”

Studio filmowe w głębinie

Ponadto, Deep Dive Dubai jest również największym podwodnym studiem filmowym w regionie, wyposażonym w pomieszczenie do montażu mediów, ścianę wideo, 56 podwodnych kamer i możliwość tworzenia różnych nastrojów za pomocą 164 ustawionych świateł w całym basenie. Dzięki możliwości organizacji wydarzeń dla maksymalnie 100 osób i opcji cateringu na miejscu, jest to również najbardziej dynamiczne miejsce spotkań, wydarzeń motywacyjnych, konferencji i wydarzeń w regionie, z możliwością organizowania różnych wydarzeń, od wprowadzenia produktów, pokazów filmowych i konferencji po na przyjęcia urodzinowe i wesela.

Obiekt jest łatwo dostępny z głównych dzielnic turystycznych i mieszkaniowych Dubaju i znajduje się zaledwie 15 minut jazdy od centrum Dubaju i 20 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Dubaju.

Obecnie obiekt otwarty jest tylko na zaproszenia, ogólnodostępne rezerwacje będą otwarte pod koniec lipca 2021 na www.deepdivedubai.com

Dubaj – 3,7 mln zagranicznych turystów od lipca 2020 roku