Dubaj Gov Games 2024 zabrała zawodników na szczyt Burdż Chalifa

fot. Darcey Beau /unsplash

W tym roku piąta edycja Gov Games osiągnęła nowy poziom dzięki nowej, dodatkowej rundzie zawodów, w której 28 drużyn z całego świata rywalizowało w wyścigu na najwyższy budynek świata, Burdż Chalifa w Dubaju.

W wydarzeniu mającym na celu przesuwanie granic ludzkiej wytrzymałości, myślenia strategicznego i pracy zespołowej, “Burdż Challenge” odbyło się 28 lutego 2024 roku, dzień przed piątą edycją Gov Games (29 lutego – 3 marca), w ramach kategorii „Bitwa miast”.

Wprowadzając do swojego składu wspinaczkę na Burdż Khalifa, Gov Games – które zasłynęło z innowacyjnych i wymagających wydarzeń – oferowało konkurentom z całego świata okazję do zdobycia dodatkowych punktów przed wydarzeniem i gwarantuje, że tegoroczne Gov Games przyniosą elektryzujący, wysokooktanowy start.

W Burdż Challenge uczestniczyło 28 drużyn, a każda z nich składała się z pięciu sportowców połączonych pojedynczą liną i którzy wspinali się po 160 poziomach megakonstrukcji o wysokości 828 metrów. Rywalizujące drużyny, które zakwalifikowały się do finałów Gov Games, reprezentowały miasta z czterech kontynentów – od Londynu do Brisbane i od Kolorado do Kopenhagę.

„Burdż Challenge jest nieco więcej niż zwykle wyzwanie fizyczne. Jest symbolem tego, jak konkurenci mogą przekraczać swoje granice i przełamywać nowe bariery, współpracując ze sobą, mając wspólną więź i motywację, która może zabrać ich na szczyt” – powiedział Marwan bin Essa, dyrektor Gov Games.

„W Gov Games wierzymy, że dążenie do zdrowia i sprawności może zamienić pozornie niemożliwe w możliwe. Burdż Challenge jest świadectwem niepokonanego ludzkiego ducha i naszej determinacji, aby mierzyć wysoko, wspinać się wyżej i osiągnąć więcej, niż wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie. Jesteśmy podekscytowani możliwością zobaczenia zespołów Gov Games 2024 współpracujących w ramach tego nowego, ekscytującego wyzwania w konkursie i wspólnie osiągających wspaniałe rzeczy” – dodał.

Jako dodatkowe wydarzenia Gov Games, The Burdż Challenge, nie było ustalono limitu czasowego. Zamiast tego organizatorzy skupiają się na wspieraniu pracy zespołowej, zachęcaniu do strategii i wspieraniu osiągnięcia ostatecznego celu, jakim jest dotarcie na szczyt całym zespołem.

Zespoły były oceniane na podstawie czasu ostatniego przybyłego członka drużyny, co zapewniało, że każdy wykonany krok był wspólnym wysiłkiem. Wszelkie punkty zdobyte podczas wspinaczki na Burdż zostaną dodane do wyników drużyny w kategorii „Bitwa miast” Igrzysk.