Dorothea von Boxberg nową dyrektorką generalną Brussels Airlines

Dorothea von Boxberg /fot. archiwum Brussels Airlines

Wykwalifikowana menedżerka linii lotniczych z Lufthansa Group od 15 kwietnia br. obejmie stanowisko dyrektorki generalnej w Brussels Airlines. Oprócz nowej roli będzie również pełnić funkcję przedstawiciela zarządu przy Komisji Europejskiej.

Dorothea von Boxberg od połowy kwietnia zostanie nową dyrektorką narodowego przewoźnika Belgii. Poprzedni szef Peter Gerber odszedł ze stanowiska pod koniec stycznia ze skutkiem natychmiastowym. Od tego czasu zastępowała go Christina Foerster, członek zarządu Lufthansa Group i przewodnicząca zarządu SN Airholding.

„Jestem zadowolona, że Dorothea von Boxberg, doświadczona i wykwalifikowana menedżerka linii lotniczych z Grupy Lufthansa, obejmuje stanowisko dyrektora w Brussels Airlines. Dzięki swojej rozległej wiedzy będzie nadal kierować udaną transformacją narodowego przewoźnika Belgii w nadchodzących latach” – powiedziała Christina Foerster.

Dorothea von Boxberg rozpoczęła swoją karierę zawodową w 1999 roku w Boston Consulting Group. W 2007 roku przeszła do Lufthansa Group, gdzie zajmowała różne stanowiska kierownicze. Od 2012 roku była odpowiedzialna za Customer Experience Design w Lufthansa Airline. W tym czasie wraz ze swoim zespołem wprowadziła nową generację foteli dla klasy biznes. W 2015 roku Dorothea von Boxberg przeniosła się do Lufthansa Cargo AG i kierowała działem Global Sales Management. W 2018 roku powołano ją do zarządu. Początkowo była tam odpowiedzialna za globalną sprzedaż, planowanie sieci, zarządzanie produktami i rozwój, a od 2021 roku kierowała Lufthansa Cargo AG jako przewodnicząca zarządu.

Brussels Airlines dodaje cztery samoloty, aby rozszerzyć letnią ofertę