Dominik Borek dyrektorem departamentu turystyki

Andrzej Gut-Mostowy, Dominik Borel, Jarosław Gowin/fot. archiwum MRPiT

Dominik Borek odebrał z rąk wicepremiera Jarosława Gowina, nominację na dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Jego poprzednik, Rafał Szlachta został 30 października mianowany prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Borek był od od czerwca 2018 był wicedyrektorem departamentu.

31 października na portalu WaszaTurystyka.pl ukazał się artykuł “Dominik Borek – oczywisty kandydat na dyrektora departamentu turystyki”. Jak się okazało, nie tylko nasza redakcja uważała, że tak jest.

Dzisiaj Dominik Borek odebrał nominację z rąk Jarosława Gowina, wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

Dominik Borek jest znany w branży, bo uczestniczył bardzo aktywnie w pracach nad ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, często występował przez Komisją Sejmową. W ubiegłym roku prowadził szkolenia o nowej ustawie w wielu miastach Polski. W ostatnich miesiącach pracował nad założeniami nowej ustawy o usługach hotelarskich, przewodnickich i pilockich oraz na nową ustawą o systemie promocji turystycznej. Jego udział w pracach nad tarczami antykryzysowymi, bonem turystycznym w roku 2020 jest nie do przecenienia.

Miał również czas na udział we wszelkiego rodzaju spotkaniach branżowych, konferencjach, kongresach. Jako uczestnik debat nie bał się bronić stanowiska departamentu i ministerstwa i wnosił w dyskusję pierwiastek fachowości prawniczej.

12 grudnia 209 roku odebrał dyplom konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2019”. Jako jedyny z 35 młodych prawników (przed 35. roku życia) reprezentował prawo turystyczne. Wśród kryteriów, poza wiekiem (konkurs jest skierowany do osób, które nie ukończyły 35. roku życia 31 października 2019 r.), są również: kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych, wiedza oraz zdolność łączenia kariery zawodowej z pracą naukową. Dominik Borek został zgłoszony do konkursu przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych.

W czerwcu 2018 roku został wicedyrektorem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

W 2019 roku znalazł się na 28. pozycji w Plebiscycie „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” organizowanym przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Rok wcześniej był na tej liście 38.

Dominik Borek – oczywisty kandydat na dyrektora departamentu turystyki