Dolnośląskie przygotowuje się do letniego sezonu. Turystyczne otwarcie wakacji na zamku Grodziec

Dolny Śląsk szykuje się na letni sezon wakacyjny, a jednym z zaplanowanych wydarzeń jest turystyczne otwarcie wakacji na zamku Grodziec. 24 czerwca 2023 roku, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zamek otworzy swoje podwoje dla mieszkańców i turystów.

W oczekiwaniu na wakacje 2023, Dolnośląska Organizacja Turystyczna wspólnie z zamkiem Grodziec przygotowują dla wszystkich mieszkańców i turystów Dolnego Śląska wydarzenie plenerowe, podczas którego będą oni mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczno-kulturalną na nadchodzący sezon wypoczynkowy.

Podczas imprezy zostanie zaprezentowany program artystyczny nawiązujący do zamku, jego legend oraz Krainy Wygasłych Wulkanów, która przyciąga coraz więcej turystów. Będzie również prezentowana wakacyjna oferta Dolnego Śląska. Program artystyczny i spotkania z podróżnikami pozwolą odwiedzającym poznać atrakcje i zdobyć potrzebne informacje do planowania wakacji w tym regionie.

Atrakcje dla każdego

Wszystkie przygotowane przez wystawców propozycje nawiązują do słynnych szlaków turystycznych promujących Dolny Śląsk tj. Szlak Tajemniczych Podziemi, Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców czy Smaków Dolnego Śląska. Wiele dolnośląskich atrakcji turystycznych zadba o urlopowy klimat proponując interesujące opcje wypoczynku aktywnego, np. spływy pontonowe, wyprawy rowerowe czy piesze wędrówki.

Organizatorzy oraz wystawcy, pamiętając o najmłodszych uczestnikach wydarzenia plenerowego, przygotowali atrakcje, konkursy i warsztaty, podczas których można będzie sprawdzić swoje umiejętności w poszukiwaniu szlachetnych kamieni i minerałów czy odkryć swoje zdolności kulinarne oraz artystyczne. Wystawcy będą czekać na gości w sobotę 24 czerwca od godziny 11:00 do 18:00.