Dolina Stubai: rodzinne ferie zimowe z darmowymi karnetami dla dzieci

fot. Andre Schoenherr / Stubai Tirol

W dolinie Stubai priorytetem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla rodzin. Dzięki inicjatywie Big Family Stubai od lat to miejsce przyciąga rodziny z dziećmi na zimowy wypoczynek.

Do programu należą obiekty noclegowe, szkółki sportów zimowych, sklepy narciarskie z wypożyczalniami, restauracje i cztery ośrodki narciarskie w dolinie. Dzieci poniżej dziesiątego roku życia otrzymują specjalne korzyści: gdy towarzyszy im płacący rodzic, dostają karnety narciarskie bezpłatnie, przysługują im też rabaty w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego.

Rodzice z dziećmi, którzy spędzają ferie na nartach w dolinie Stubai, mają do wyboru zarówno kameralne, mniejsze ośrodki narciarskie, jak i największy w Austrii ośrodek narciarski na lodowcu, który wznosi się na wysokość 3210 metrów nad poziomem morza i gwarantuje śnieg do maja. Wszystkie te ośrodki – czy będzie to lodowiec Stubai, Schlick 2000, Serlesbahnen w Mieders, czy też Elferbahnen w Neustift – mają jedną wspólną cechę: w każdym z nich karnet narciarski dla dzieci poniżej dziesiątego roku życia jest bezpłatny, jeśli przynajmniej jeden rodzic zakupi karnet narciarski w tej samej kategorii biletów.

Dotyczy to nie tylko jednodniowych karnetów narciarskich, ale także karnetów kilkudniowych, w tym również nowego karnetu narciarskiego Stubai, który jest wydawany na wszystkie cztery ośrodki narciarskie na cztery lub więcej dni. Karnet narciarski Stubai zapewnia różnorodność i szeroką gamę ofert dla narciarzy w każdym wieku.

Zimowa zabawa dla całej rodziny

Zanim młodzi entuzjaści sportów zimowych ruszą na stok, muszą nauczyć się odpowiednich technik jazdy. Pomogą im w tym wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu ze stubaiskich szkółek sportów zimowych. Dzieci od czwartego roku życia mogą uczyć się narciarstwa w Big Family Children’s and Youth Ski Camp na lodowcu Stubai oraz w Big Ron’s Kinderland w ośrodku narciarskim Schlick 2000.

Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach także w towarzystwie rodziców. Szkółki narciarskie w dolinie oferują specjalne zajęcia, takie jak kursy dla początkujących oraz lekcje rodzinne lub prywatne, po obniżonych cenach, dzięki czemu można wspólnie spędzać czas na nartach i czerpać radość z zimy w dolinie Stubai.