Dolina Stubai już zaprasza na zimę 2016/2017

materiały prasowe

Dolina Stubai z rozmachem planuje kolejny sezon zimowy. Już w październiku ruszy nowoczesna kolejka 3S Eisgratbahn wprost z parkingu na lodowiec Stubai, a w lutym przyszłego roku odbędzie się premiera plenerowego, śnieżnego przedstawienia „STUBAI GAIA”. Tourismusverband Stubai Tirol (Organizacja Turystyczna Stubai Tyrol) finalizuje swoje plany na sezon zimowy 2016/2017.
Nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn stanowi największą inwestycję budowlaną w historii lodowca Stubai, jedynego tak dużego, narciarskiego regionu lodowcowego w Austrii. Zyskają na niej przede wszystkim goście: wagoniki są w stanie pomieścić 32 osoby, a cała podróż przy prędkości 25 km/h trwa zaledwie 11 minut. W rezultacie będzie można przewieźć 3 tysiące osób w ciągu godziny, zmniejszając w ten sposób czas oczekiwania gości na gondolę. Nowoczesny system zastosowany w 3S Eisgratbahn (3S oznacza 3 liny, czyli „Seilen”) zapewnia wyjątkowo dużą stabilność kolejki, pomimo silnego wiatru. Dodatkowo, jej dolna stacja znajduje się bliżej miejsc parkingowych niż dotychczas, więc narciarze nie będą musieli przesiadać się do ski busu. W ramach inwestycji powstanie również nowa nartostrada ze stacji pośredniej Fernau do doliny. Zarówno nowa kolejka, jak i trasa będą dostępne już 29 października br. Koszt całej, pionierskiej inwestycji wyniesie 58 milionów euro, co pokazuje, jak bardzo lodowiec Stubai (zwany też „Królestwem Śniegu”) dba o wysoką jakość swojej infrastruktury.

Dużym wydarzeniem nadchodzącego sezonu będzie premiera wyjątkowego, plenerowego przedstawienia muzycznego „Stubai Gaia”, wyrażającego fascynację przyrodą oraz ruchem na śniegu. Spektakl przygotował Enrique’a Gasa Valga, światowej sławy dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater, słynący z choreografii pełnych emocji. Valga wprowadzi widzów w mitologiczną, duchową podróż do świata, gdzie ludzkie istnienie na tej planecie ukazane jest we wszystkich jego odcieniach i różnych przejawach.

Dolina Stubai, z ośnieżonymi stokami i lasami, zapewni idealną scenerię dla „Stubai Gaia” – bezprecedensowego pokazu choreografii tanecznej, ekscytującej muzyki oraz wyświetlanych obrazów. – Nienaruszone, naturalne piękno Doliny Stubai stanowi idealne tło dla tej wyjątkowej, plenerowej produkcji scenicznej – uważa Enrique Gasa Valga. W przedstawieniu w idealną całość połączono formy artystycznego wyrazu takie jak taniec, jazda na nartach, freestyle, muzyka oraz pokaz multimedialny z mappingiem 3D, dzięki czemu „Stubai Gaia” wprowadzi widzów w nowy wymiar wydarzeń plenerowych na śniegu. Przedstawienie zostanie wystawione 17 i 24 lutego 2017 r. w Neustift.