Dodatkowe usługi, dodatkowy komfort. Daj się rozpieścić w podróży z PLL LOT

dodatkowe usługi PLL LOT

Często gdy przed podróżą szukamy najkorzystniejszej oferty, nie pamiętamy o tym, jak ważny jest komfort i zapewnienie, by podróż przebiegła sprawnie, bez przeszkód i w dogodnych warunkach. Jednak gdy już znajdziemy się na lotnisku, nagle może się okazać, że godziny oczekiwania na tranzyt można było spędzić wygodniej, miejsce w samolocie mogło mieć lepsze położenie, należało zadbać o jakościowy posiłek, rozrywkę na pokładzie, nadbagaż… PLL LOT oferuje szereg dodatkowych usług, które sprawią, że podróż przebiegnie jeszcze wygodniej. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami jeszcze przed wylotem.

Zwierzak w podróży, długie oczekiwanie na tranzyt, wyprawa lotnicza z dodatkowym sprzętem bądź podróż z liczną rodziną? Dobra linia lotnicza nie daje się zaskoczyć dodatkowymi wymaganiami klientów i oferuje rozwiązanie w każdej sytuacji. PLL LOT przewiezie Ciebie i twoją rodzinę, a także narty czy inne ciężkie sprzęty, większe i mniejsze zwierzęta, dodatkowy bagaż. Zapewni świetną kuchnię, rozrywkę na pokładzie, możliwość zrobienia zakupów czy zrelaksowania się w saloniku biznesowym na lotnisku.

Usiądź tam, gdzie lubisz

Nie tylko doświadczeni podróżnicy wiedzą, że aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort podróży nie trzeba liczyć na „wylosowanie” dobrego miejsca. . Dzieci będą chciały podziwiać wyjątkowe widoki za oknem, bardziej postawni pasażerowie – mieć więcej miejsca na nogi, większe rodziny – usiąść bliżej wyjścia albo nie musieć przemierzać połowy samolotu, by dostać się do łazienki. Jeśli zależy nam na tym, aby wymarzone wakacje rozpoczęły się na wymarzonym miejscu w samolocie nie zdawajmy się na losowy przydział miejsc – wybierzmy swoje siedzenie jeszcze przed odlotem! PLL LOT daje taką możliwość w ramach jednej z dodatkowych usług dla pasażerów.

wybor-miejsca-pll-lot

Możliwość wyboru konkretnego miejsca na pokładzie samolotu jest dostępna na wszystkich rejsach PLL LOT. Bez dodatkowych opłat mogą z niej skorzystać pasażerowie klasy LOT Business Class, LOT Premium Economy oraz członkowie Miles & More ze statusem HON Circle oraz Senator. Podróżnych korzystających ze standardu LOT Economy Class na lotach międzykontynentalnych lub taryfy SAVER na międzynarodowych lotach krótkodystansowych mogą dokonać wyboru miejsca za dodatkową opłatą. Zależna jest ona od trasy i od rodzaju miejsca, na które się decydujemy. Wyróżniono trzy rodzaje miejsc: z dodatkową przestrzenią, w przedniej połowie kabiny oraz strefę standardową.
Wyboru należy dokonać do 36 godzin przed odlotem.

Zjedz smacznie i zdrowo, uczcij wyjątkową okazję

Nowością w ofercie PLL LOT jest rozbudowane podniebne menu z opcją zamówienia posiłku na pokład albo skorzystania z wyjątkowego menu w ramach oferty “Zamów na pokład posiłek klasy Premium” . Zbilansowana dieta, posiłki tematyczne, sezonowe, przygotowywane zgodnie z wymogami żywieniowymi dla diabetyków, wegetarian, osób nietolerujących laktozy czy glutenu – dostępna jest cała gama dań, deserów, koktajli owocowych. A także tort porzeczkowy lub pralinowy z lampką prosecco, by świętować wyjątkowe chwile na pokładzie samolotu.

nowe-menu-pokladowe-pll-lot

Posiłek należy zamówić minimum 24 (dla portów Warszawa, Katowice, Kraków i Wrocław) lub 36 godzin (dla pozostałych portów regionalnych) przed podróżą. Oferta dostępna jest na wybranych rejsach krajowych oraz rejsach do 6 godzin na rejsach z Warszawy i portów regionalnych. Dzięki temu nie trzeba się martwić o jedzenie w trakcie lotu , wiadomo, czego się spodziewać, nie ma problemów z wymogami dietetycznymi ani preferencjami żywieniowym najmłodszych podróżników. Usługę można dodać samodzielnie podczas robienia rezerwacji, w zakładce “zarządzaj rezerwacją” lub przez LOT Contact Center z pomocą konsultanta, a także u agentów i w biurze sprzedaży PLL LOT. Jeśli zapomniałeś zamówić posiłek z dostawcą na pokład zawsze możesz skorzystać z oferty Sky Bar zapewni wybór przekąsek i napojów oraz świeżych soków od Braci Sadowników.

Nowe menu pokładowe PLL LOT: odkryj podniebne smaki

Nie ma nudy w samolocie!

Zapomniałeś książek, a nawet gazety do czytania dla siebie i rodziny? Najmłodsi nie mogą usiedzieć na miejscach, a przed Wami jeszcze kilka godzin lotu? Z odsieczą rusza system rozrywki pokładowej w PLL LOT. Ponad 250 nowości i hitów kinowych dla całej rodziny, popularne i lubiane seriale, programy telewizyjne, podcasty i płyty do słuchania – wszystko to dostępne jest dla pasażerów podróżujących na trasach dalekiego zasięgu na ekranach w wbudowanych w fotel. Można też podglądać na żywo aktualne położenie samolotu na mapie świata lub zapoznać się z przewodnikami po wybranych miejscach docelowych, do których lata LOT.

Podróżując LOT-em w cenie biletu otrzymuje się dostęp do e-prasy: ponad 1000 tytułów w kilkudziesięciu językach i to nie tylko w trakcie podróży. Można je pobrać na urządzenie mobilne bądź komputer, wystarczy zalogować się podając swój numer rezerwacji i nazwisko. Z zasobów można korzystać na 36 godzin przed podróżą i aż do 6h po przylocie do portu docelowego.

Zakupy z dostawą do… samolotu

Połącz wylot na wakacje z przyjemnością zakupową. Wybierając się w podróż można przecież sprawić sobie dodatkową przyjemność w postaci nowego zapachu, dodatku, okularów przeciwsłonecznych czy wodoodpornego zegarka. Jeśli zapomniałeś kupić coś na wyjazd a jest już za późno, by to nadrobić przed wylotem – nie martw się. Zamów produkty renomowanych marek na stronie shopandmore.lot.com i odbierz je na pokładzie samolotu. Oferta dostępna jest najpóźniej do 24h przed dniem rejsu dla podróżnych wylatujących z lotniska F. Chopina w Warszawie. Można też zamówić produkty wcześniej z opcją dostawy do domu lub wybrać coś z atrakcyjnej oferty na pokładzie samolotu.

 

sklep pll lot

Zrelaksuj się na lotnisku

Czekasz dłużej na wylot albo połączenie tranzytowe? Zwiedziłeś już całe lotnisko, nie znalazłeś miejsca dla siebie, wygodnej kanapy, dostępu do prądu, zacisznego miejsca do pracy? Skorzystaj z możliwości, które daje PLL LOT i spędź przyjemnie czas w jednym z dwóch saloników biznesowych. W salonikach Mazurek i Polonez na lotnisku F. Chopina w Warszawie na podróżnych czekają ciepłe posiłki szefa kuchni, napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz zapewniamy, dostęp do prasy, internetu i strefy relaksu. W saloniku Polonez można skorzystać ze SPA oferowanego przez firmę Yonell, a następnie przy barze wypić drinka przygotowanego przez barmana.

salonik-biznesowy-pll-lot

Do saloników mają dostęp pasażerowie klasy LOT Business Class, LOT Premium Economy oraz członkowie Miles & More ze statusem HON Circle oraz Senator, a także FTL (po okazaniu karty pokładowej na rejs: LO, LH, LX, OS, SN). Od niedawna z saloniku mogą skorzystać także pasażerowie podróżujący rejsami czarterowani w klasie biznes i premium economy obsługiwanymi przez PLL LOT.

Nie ograniczaj się przy pakowaniu

Dłuższy urlop albo wylot z liczną rodziną? Konieczność zabrania wielu wielu rzeczy może być przyczyną licznych dylematów przed podróżą. Czasami lepiej jednak spakować więcej, niż potem żałować, a konieczność liczenia każdego kilograma przy odprawie potrafi spędzić sen z powiek. Nie trzeba będzie się tym zamartwiać decydując się na usługę Mój Dodatkowy Bagaż w PLL LOT. Przy wcześniejszej rezerwacji można oszczędzić 20 proc. ceny. Dla rejsów międzynarodowych oraz krajowych z usługi Mój Dodatkowy Bagaż można skorzystać do 12 godzin przed planowaną podróżą, a dla międzykontynentalnych – do 24 godzin przed planowaną podróżą. Można ją zamówić na stronie PLL LOT, LOT contact center, w biurach własnych LOT oraz u agentów.

moj-dodatkowy-bagaz-pll-lot

Wybierz się w podróż z własnym sprzętem

Nurkujesz, jeździsz na nartach, lubisz na wakacjach łowić ryby lub grać w golfa, lecz wybierasz się w odległy zakątek samolotem i nie lubisz wypożyczać sprzętu na miejscu? To zrozumiałe, w końcu nikt nie zagwarantuje jakości a też nie po to szukałeś tego jedynego modelu, by potem zostawiać go w domu. Usługa Mój Dodatkowy Sprzęt dostępna w PLL LOT powstała z myślą o takich właśnie potrzebach. Dzięki niej nie ma już potrzeby, by się ograniczać wybierając miejsce wypoczynku połączonego z uprawianiem ulubionego sportu, jeśli ekwipunek niezbędny do jego uprawiania nie mieści się w limicie podstawowego bagażu. Usługa Mój Dodatkowy Sprzęt obejmuje: sprzęt golfowy, sprzęt narciarski, instrumenty muzyczne, sprzęt do nurkowania, sprzęt snowboardowy oraz sprzęt wędkarski. Maksymalny ciężar to 45 kg, cięższe bagaże mogą być przewożone wyłącznie jako cargo.

moj-sprzet-sportowy-pll-lot

Warto pamiętać, że uczestnicy programu Miles & More, posiadający karty: HON, Senator i Star Alliance Gold mają prawo do bezpłatnego przewozu sprzętu golfowego oraz nart na wszystkich trasach (za wyjątkiem USA oraz Kanady) poza limitem bagażowym.

Ulubieniec rodziny na pokładzie

Podróże są coraz bardziej dostępne również dla zwierząt domowych, a ich popularność w dobie covid wzrosła jeszcze bardziej. Jednym z przeciwskazań do posiadania domowego pupila zawsze były podróże i związany z nimi problem – co zrobić z czworonożnym członkiem rodziny? Dziś odpowiedź jest coraz bardziej oczywista – zabrać go ze sobą i cieszyć się wspólnymi chwilami! Coraz więcej hoteli i systemów rezerwacyjnych uwzględnia wybór opcji zakwaterowania ze zwierzakiem, dziś mogą też one latać samolotami. Piesek, kotek i fretka będą mile widziane na pokładzie lotu pasażerskiego – od wielkości zwierzęcia zależy, czy będzie podróżowało w kabinie czy w luku bagażowym. Inne gatunki zwierząt można przewozić jako bagaż cargo.

zwierzak-w-samolocie-pll-lot

Przed wylotem należy sprawdzić wymogi formalne – niezbędna będzie książeczka szczepień, aktualne zaświadczenia weterynaryjne o stanie zdrowia (badanie kliniczne, odrobaczenie, odkleszczenie), uwzględniające przepisy kraju docelowego oraz portów tranzytowych (wystawione do max. 48h przed odlotem), specjalny paszport (wydawany przez weterynarza) z opisem maści, rasy, płci zwierzęcia wraz z numerem mikroczipu lub tatuażu. Zwierzak powinien również mieć wszczepiony microchip i odpowiednio dobrany transporter. Dozwolony jest transport zwierząt w wieku min. 3 miesięcy oraz gdy minęło min. 21 dni od ostatniego, ważnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Przewoźnik może wziąć na pokład ograniczoną liczbę zwierząt, dlatego zakup usługi zależy od aktualnej dostępności. Należy ją sprawdzić przed zakupem biletu.  

Mały człowiek, duża podróż

Jeśli musisz wysłać dziecko w podróż i nie możesz być przy nim – nie musisz się martwić o opiekę. PLL LOT zapewnia opiekę personelu pokładowego dzieciom w wieku 5–12 lat, podróżującym bez opieki dorosłych. Gwarancja bezpieczeństwa to jedyne, co może zapewnić spokojny sen rodzicom, dlatego też dzieciom podróżujących samodzielnie przewoźnik oferuje specjalną asystę. Opiekę sprawuje członek personelu pokładowego LOT-u oraz pracownicy obsługi pasażerskiej, kolejno wyznaczeni w procesie obsługi naziemnej.

dziecko-w-podrozy-pll-lot

Dlaczego możesz spać spokojnie? W czasie podróży dziecko otrzyma specjalną torebkę na szyję, do której włożone zostają dokumenty, paszport i karta pokładowa. Do bagażu dziecka zostanie przyczepiona specjalna przywieszka, dzięki której rozpoznanie bagażu przy odbiorze będzie znacznie łatwiejsze. Dziecko będzie pozostawało pod opieką pracownika naziemnego od momentu odprawy aż do wejścia na pokład, personel naziemny przeprowadzi też dziecko przez przyspieszoną ścieżkę kontroli bezpieczeństwa. Następnie wejdzie na pokład przed innymi pasażerami, a w samolocie będzie pod opieką personelu pokładowego. Personel naziemny odbierze je z samolotu i pomoże mu zabrać bagaż. Po wylądowaniu wyznaczona osoba z personelu naziemnego odprowadzi dziecko do wyjścia i przekaże tylko wyznaczonej przez rodzica osobie.

Młodzież w wieku od 12 do 17 lat może podróżować samodzielnie bez asysty. Na specjalne życzenie rodziców lub opiekunów, młodzież w tym wieku może podróżować pod opieką obsługi naziemnej oraz członka personelu pokładowego.

Z kolei dzieci młodsze niż pięcioletnie mogą podróżować bez opiekunów prawnych wyłącznie z dedykowaną eskortą – należy wtedy pokryć koszty biletu stewardessy wyznaczonej do takiej opieki.

Warto pamiętać, że usługa asysty i eskorty nie jest dostępna na rejsach typu code-share.

Materiał przygotowany we współpracy z PLL LOT

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center