Dobry początek roku światowej turystyki

AG

Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), ruch turystyczny na świecie do końca kwietnia tego roku wzrósł w porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2014 roku o 4 proc.

Prognozy na następne cztery miesiące również są dobre, UNWTO spodziewa się, że do końca sierpnia odnotuje prawie pół miliona turystów.
Do końca kwietnia podróżowało i nocowało na świecie 332 mln ludzi, to o 16 mln więcej niż rok temu o tej samej porze.
Wzrost liczby turystów odnotowano prawie we wszystkich regionach – w obu Amerykach wyniósł on 6 proc., w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie wyniósł 4 – 5 proc.
Jeśli chodzi o subregiony, to Oceania i Ameryka Południowa mogą pochwalić się wzrostem o 8 proc., Karaiby i Europa Środkowo-Wschodnia o 7 proc. Jedynym regionem, który odnotował spadek jest Afryka – minus 6 proc.

Sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, powiedział: „Sektor turystyki na całym świecie dynamicznie się rozwija i to mimo wielu niepokojów w różnych regionach. To wyjątkowa gałąź gospodarki, odporna bardziej od innych, przyczyniająca się coraz bardziej do rozwoju wielu krajów na całym globie. Coraz więcej rządów przekonuje się, że turystyka daje miejsca pracy i przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego.”