Do Tunezji polecimy też z Rzeszowa

Od lewej: Maher Lili z Prima Holidays, Tomasz Wrześniewski z Oasis, Ahmed Meddeb, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki w Warszawie, Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Rzeszów-Jasionka, Sławomir Szulc z Exim Tours, Nadia Enallhla z Nouvelair, Fourat Haddad, prezes zarządu GTS Poland i Samir Hamouda z Sun&Fun/fot. AG

Czterech dużych touroperatorów rozpocznie loty czarterowe tunezyjskimi liniami lotniczymi Nouvelair z Rzeszowa do Monastyru w Tunezji. To szóste lotnisko w Polsce, z którego samoloty Nouvelair będą latały tego lata do Monastyru.

W rzeszowskim hotelu Hilton Garden Inn spotkali się prezesi czterech touroperatorów wysyłających turystów do Tunezji – Samir Hamouda z Sun&Fun, Maher Lili z Prima Holidays, Sławomir Szulc z Exim Tours, Tomasz Wrześniewski z Oasis, Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Rzeszów-Jasionka, Ahmed Meddeb, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki w Warszawie , przedstawiciele linii lotniczych oraz agenci z Podkarpacia.

Fourat Haddad, prezes zarządu Globe Ttravel Service Poland konsolidatora lotów czarterowych, powiedział: „Do Monastyru z Rzeszowa będziemy latać od 11 czerwca w każdy czwartek. To już szósty port lotniczy w Polsce, z którego latamy do Tunezji – po Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. To dla nas duże wyzwanie, ale dzięki współpracy z touroperatorami i wsparciu lotniska w Rzeszowie a także Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki, wierzę, że samoloty będą latać wypełnione. Na lato 2021 planujemy uruchomienie rejsów z Rzeszowa na Dżerbę.”

Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, dodał:”Robimy wszystko, aby nasza oferta była coraz bogatsza i dopasowana do potrzeb naszych pasażerów.  Łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż i te, które takie wycieczki oferują aby dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń czarterowych rzeszowskiego lotniska.

Z usług czarterowych Nouvelair korzystać będą: Exim Tours, Oasis Tours, Prima Holiday, Sun&Fun. Ten ostatni wykupił połowę miejsc w samolotach.