Dni Sąsiadów w hotelu Novotel Gdańsk Centrum

archiwum hotelu Novotel Gdańsk Centrum

Hotel zaprosił swoich gości i sąsiadów do wspólnej zabawy w ramach tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów. Spotkanie w „Ogrodzie po sąsiedzku” Novotelu było dedykowane seniorom i wolontariuszom, aby podziękować im za wsparcie i bezinteresowne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysł Dni Sąsiadów narodził się we Francji w 1999 roku, a jego ideą jest angażowanie i integrowanie lokalnej społeczności poprzez wspólne aktywności na świeżym powietrzu. Wspierając tę pozytywną akcję, a w szczególności honorując tych, którzy na co dzień angażują się w społeczne życie miasta, Novotel Gdańsk Centrum urządził w swoim ogrodzie spotkanie po sąsiedzku, którego gośćmi specjalnymi byli wolontariusze z Klubu Seniora Motława oraz Gdańskiego Centrum Wolontariatu.

Przez całe popołudnie 27 czerwca czekał na nich kolorowy piknik – grill i przygotowane specjalnie na tę okazję atrakcje, m.in. FajFy czyli taneczne popołudnie, warsztaty malarskie z marynistycznych pejzaży przeprowadzone przez Barbarę Wypustek, warsztaty rękodzielnicze z Klubem Seniora Motława, a także rozmowy na temat wykorzystania ziół w domowej apteczce w ramach Novotel Urban Garden. Swoje stoisko z produktami organicznymi przygotowała również Kooperatywa Spożywcza Żuławy.

Novotel Gdańsk Centrum zawsze stara się być blisko ludzi, a pomysł na wspólne piknikowanie z seniorami i wolontariuszami narodził się na bazie doświadczeń Gdańsk Maratonu, w który trójmiejskie hotele grupy Accor i Orbis zaangażowały się przez ostatnie dwa lata.

Krystian Kubas, kierownik ds. hotelowych Novotel Gdańsk Centrum, powiedział: “Nasze hotele i nasze zespoły były obecne nie tylko w strefie zawodów, ale również na trasie biegu, co pozwoliło spojrzeć na to przedsięwzięcie z szerszej perspektywy. Jedną z naszych najważniejszych obserwacji było to, że zorganizowanie tak ogromnej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia gdańskich wolontariuszy, również seniorów. Ich zaangażowanie pokazuje, że niesienie pomocy może być aktywnością wielopokoleniową i jest to niezwykle pozytywne zjawisko, które z dumą wspieramy.”