Dni Niedźwiedzia – rodziny festiwal w Tatrach Wysokich – wraca po rocznej przerwie

fot, archiwum TMR

Dni Niedźwiedzia, najpopularniejszy festiwal rodzinny w Tatrach Wysokich, po rocznej przerwie ponownie wraca na Hrebienok w Starym Smokowcu.

Przez dwa dni będzie można obejrzeć występy, ale i uczestniczyć w zajęciach dla dzieci i dorosłych oraz zapoznać się z pracą ratowników górskich.

W sobotę 31 lipca słowacka piosenkarka, muzyk i autorka tekstów Sima Magušinová, znana pod pseudonimem Sima Martausová, zaśpiewa o miłości, górach, dobrym jedzeniu i naturze.

W niedzielę wystąpi Marián Čekovský ze swoim zespołem.

Na scenie pojawi się także Musical z Nowej Sceny – Mrázik, w którym wystąpią Dárius Koči, Patrik Vyskočil, Lenka Machciniková i inne twarze znane z ekranów telewizyjnych.
Można będzie również podziwiać Teatr Aktorów i Pippi Langstrumpf, Fidlikants, szkołę tańca Credance, rodzinę Kaprálik ze spektaklem teatralnym Koźlątka i wilk i wielu innych artystów.

Lukáš Brodanský, kierownik ośrodka górskiego Tatry Mountain Resorts Vysoke Tatry, powiedział: „Ze względu na obecnie obowiązujące przepisy, liczba gości na Dniach Niedźwiedzia będzie ograniczona. Przy ograniczonej liczbie odwiedzających zdecydowaliśmy się pobierać opłaty za wejście na teren zamknięty. Najkorzystniej będzie skorzystać z karty Gopass, kupując bilet wstępu w pakiecie z biletem na kolejkę linową na Hrebienok.
Kupując online z wyprzedzeniem przez Gopass, opłata za wstęp dla dorosłych wyniesie od 7 euro, w połączeniu z biletem na kolejkę linową za 15 euro.
Dla dzieci w wieku do 6 lat, wstęp będzie kosztował symboliczne 1 euro (mają zapewniony darmowy przejazd kolejką na Hrebienok).”

Dokładny program wydarzenia oraz instrukcje organizacyjne można znaleźć na stronie www.vt.sk.