Diament Forbesa dla Grecosa

archiwum Grecosa

Grecos znalazł się wśród Diamentów Forbesa 2019. Touroperator specjalizujący się w organizacji wakacji w Grecji, jako jedyna z największych polskich firm turystycznych trafił do rankingu przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Grecos został doceniony w kategorii największych firm – o przychodach powyżej 250 mln zł. Przy tej skali rosnąć jest najtrudniej, touroperatorowi wyliczono jednak średnią ważoną wzrostu na poziomie 21,57 procent, co dało w swojej kategorii 130. miejsce w kraju.

Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa, powiedział: „Postawiliśmy na Grecję i to był klucz do sukcesu. Słuchamy naszych klientów i wprowadzamy do oferty to, czego oczekują. Zatrudniamy ludzi znających i kochających Grecję. To właśnie zbudowało naszą mocną pozycję.”

Ranking najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju został przygotowany dla największego polskiego miesięcznika ekonomicznego przez Bisnode Polska. Do zestawienia trafiają podmioty, które składają sprawozdania finansowe do KRS, z wyjątkiem tych w upadłości lub likwidacji. Wywiadownia Bisnode Polska uwzględniła firmy, które w latach 2013-17 raporty do KRS składały w terminie, z wysoką płynnością bieżącą i nie zalegające kontrahentom z płatnościami.

O kolejności w rankingu decyduje tempo wzrostu w ostatnich trzech latach.

Diamenty Forbesa to trzy listy przedsiębiorstw podzielonych według wysokości przychodów na małe (5-50 mln zł rocznie), średnie (50-250 mln) i duże (powyżej 250 mln). Wśród tych ostatnich sklasyfikowano Grecosa z 541,15 mln zł przychodu i 20,87 mln zł zysku netto (dane za rok 2017).