Dawid Grucel szefem kuchni w Hilton Garden Inn Kraków Airport

archiwum Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Dawid Grucel został nowym szefem kuchni restauracji L’atmosphere, mieszczącej się w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Znany z pasji do kuchni międzynarodowej i zamiłowania do produktów regionalnych zastąpił na stanowisku Miłosza Kowalskiego.

Dawid Grucel to doskonale rozpoznawalna postać w Krakowie – nie tylko jest rodowitym Krakowianinem, ale też od kilku lat jego autorska kuchnia zachwycała podniebienia najpierw gości restauracji Zakładka, gdzie do współpracy zaprosił go właściciel Rafał Targosz, a przez ostatnie 2 lata restauracji Garden w hotelu Art&Garden Residence. Dzięki nowatorskiemu podejściu do klasyków kuchni międzynarodowej, które przedstawiał w zupełnie nowej odsłonie, dowodzona przez niego Garden znalazła się w międzynarodowym przewodniku Gault&Millau Polska 2018. Dla tego młodego szefa kuchni nie była to jednak żadna nowość – jako szef kuchni hotelu Bachledówka debiutował już w słynnym, żółtym wydawnictwie w 2016 roku.

Jego doświadczenie znacznie wykracza jednak poza granice kraju, gdyż swoją karierę w gastronomii rozwijał w wielu europejskich restauracjach hotelowych, m.in. sieci Radisson SAS. Poprzez liczne podróże, Dawid Grucel łączy dziś w swojej kuchni różne europejskie wpływy, a sezonowość i produkty regionalne grają w jego kuchennych eksperymentach kluczową rolę. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, otrzymał zaproszenie do programu Masterchef Polska, gdzie przypadła mu rola konsultanta kulinarnego. Dawid Grucel jest także członkiem National Polish Culinary Team 2018.

Głównym zadaniem nowego szefa kuchni w Hilton Garden Inn Kraków Airport będzie zarządzanie podległym zespołem, tworzonym przez profesjonalistów z pasją do gotowania i gościnności. Dawid Grucel będzie na bieżąco, w oparciu o sezonowe produkty, modyfikował swoje autorskie karty menu oraz ofertę fine dining. Ważnym zadaniem dla niego będzie też kontynuacja współpracy z krakowskim Domem Fundacji Ronalda McDonalda, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu spółki Kraków Airport Hotel zarządzającej tym balickim hotelem.