Dariusz Rogowski dyrektorem generalnym w MSiT

Alicja Omięcka

Dariusz Rogowski, były podsekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w MSiT został dyrektorem generalnym w MSiT. Zastąpił Alicję Omięcką. Omięcka zostanie presesem spółki PL.2012, operatora stadionu narodowego, PGE Narodowy w Warszawie.

Przypomnijmy, że Rogowski został odwołany z poprzedniego stanowiska 21 marca, w ramach odchudzania ministerstw przez premiera Morawieckiego. Pełnił tę funkcję od lipca 2017 roku. (czytaj TUTAJ)
Alicja Omięcka pełniąca funkcję dyrektora generalnego w czerwcu ubiegłego roku była przymierzana do stanowiska podsekretarza stanu na miejsce odwołanego Dawida Laska (stanowisko to objął właśnie Rogowski) czytaj TUTAJ.

Alicja Omięcka posiada dwa fakultety – jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła też studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ukończyła Studium Turystyczne w Kołobrzegu, studiowała też germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Doświadczenie zawodowe wzbogacała jako pilot wycieczek z językiem niemieckim.
Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością.
Jest specjalistką z zakresu prawa administracyjnego, renomowanym i doświadczonym wykładowcą, mającym na swoim koncie liczne szkolenia dla pracowników administracji publicznej na terenie całej Polski z zakresu prawa administracyjnego, postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji.
Przewodniczyła zespolowi, który oceniał kandydatów na prezesa POT.

Dariusz Rogowski to ekonomista. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Ma za sobą 16 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w naczelnym organie kontroli RP – Najwyższej Izbie Kontroli. Ekspert w dziedzinie kontroli państwowej, analityk. Jako ekonomista karierę zawodową rozpoczynał w banku pełniąc funkcje kierownicze. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz długofalowym planowaniu i koordynowaniu zadań. Ma na koncie liczne szkolenia z zakresu finansów publicznych, zarządzania Funduszami Unii Europejskiej, metodyki kontroli zagrożeń korupcją, czy egzekucji administracyjnej.
Na swoim ostatnim stanowisku sprawował nadzór i kontrolę m.in. nad Departamentem Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną. Był także członkiem zespołu oceniającego kandydatów na prezesa POT (po odwołaniu Wojciecha Fedyka).