Damian Ozga wiceprezesem Wakacje.pl

archiwum Wakacje.pl

Damian Ozga, dyrektor zarządzający produktem I siecią franczyzową oraz członek zespołu zarządzającego Wakacje.pl, został wiceprezesem zarządu firmy.

W ubiegłym roku Wakacje.pl kupiły sieć MyTravel, której założycielem I prezesem był Ozga. Kilka miesięcy później zastąpił on dyrektora operacyjnego Wakacje.pl – Zenona Szczepkowskiego. 

Jako dyrektor zarządzający produktem i siecią franczyzową odpowiadał m.in. za relacje z touroperatorami i dostawcami usług cross-sell, poszerzenie portfolio produktowego oraz rozwój sieci franczyzowej w wymiarze ilościowym i jakościowym. Ozga dołączył jednocześnie do zespołu zarządzającego Wakacje.pl, reprezentowanego przez top management spółki.

 Obecnie objął nowo utworzoną funkcję wiceprezesa zarządu. Jednocześnie na stanowisko członka zarządu powołana została Katarzyna Walczak.

Dariusz Górzny, prezes zarządu, powiedział: “Damian Ozga zarządza kluczowymi obszarami naszego biznesu, jakimi są relacje z partnerami biznesowymi, a także dynamicznie rozwijającą się siecią prawie 400 salonów stacjonarnych skupionych pod trzema markami –  Wakacje.pl, My Travel i Wakacyjny Świat. Tym stanowiskiem chcę podkreślić wagę tych strategicznych obszarów w naszej spółce. Przez 1,5 roku współpracy Damian skutecznie zarządzał powierzoną mu częścią naszego biznesu, udowadniając wysokie kompetencje i wnosząc doświadczenie zdobyte przez wiele lat obecności w turystyce zorganizowanej, w tym jako twórca i prezes My Travel.”

 Katarzyna Walczak, dyrektor marketingu w Wakacje.pl jest związana ze spółką od 2011 roku, odpowiadając w tym czasie za działania wizerunkowe i spójną komunikację marki.

Prezes Górzny dodał: “Niezwykle cenię Katarzynę za innowacyjne podejście do działań marketingowych, dynamizm i wysokie kompetencje menedżerskie. Katarzyna ma ogromny wkład w zbudowanie siły i rozpoznawalności marki Wakacje.pl, którą istotnie przesunęła się w świadomości konsumenckiej na pozycję lidera. Osobiście uważam, że jest jednym z najlepszych ekspertów w obszarze zakupu mediów w naszym kraju i jestem niezwykle dumny, że jest z nami na pokładzie.”

Zarząd Wakacje.pl S.A. tworzą obecnie Prezes spółki Dariusz Górzny, Wiceprezes Damian Ozga oraz dwóch Członków Zarządu – Przemysław Pietrzykowski i Katarzyna Walczak.

Wakacje.pl kupiły MyTravel (116 salonów) w maju 2018 roku, zaś w lutym 2019 roku kupiły kupiły 100 proc. udziałów spółki Travel Network Solutions, właściciela sieci franczyzowej Wakacyjny Świat (103 salony).

W sumie Grupa Wakacje.pl posiada ponad 350 salonów całej Polsce.

Wakacje.pl osiągnęły w 2018 roku 99,2 mln złotych ze sprzedaży (1 stycznia – 31 grudnia). Zysk z działalności podstawowej wyniósł nieco ponad 21 mln zł, zaś zysk netto – ponad 15,7 mln. Kapitał własny wynosił ponad 30,4 mln, kapitał obcy – 32,2 mln złotych.

Prezesem zarządu Wakacje.pl jest od roku 2016 Dariusz Górzny.