Czy turyści wracają do Łodzi już na stałe? [PODCAST #21]

Tomasz Koralewski zaprasza do Łodzi podcast

Paradoksalnie, czas covidu spowodował, że ruch turystyczny w Łodzi zwiększył się. Część gości korzysta z bonu turystycznego, cześć Polaków został w kraju i chętniej zwiedza Polskę. W hotelach, zwłaszcza w weekendy obserwujemy wzmożony, w porównaniu z zeszłymi latami ruch i hotelarze nagle musieli zrewidować swoje podejście do gości, którzy zadają więcej pytań, są ciekawie atrakcji w pobliżu hoteli. O tym, jak radzi sobie branża turystyczna w Łodzi mówi w rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl, Tomasz Koralewski prezes łódzkiej organizacji Turystycznej.

W czasie covidu organizacja zwiększyła liczbę zatrudnionych, głównie z powodu rozpoczęcia prac nad projektem Karty Łodzianina i Karty Turysty.

W Łodzi zakończyło działalność kilka starszych, tradycyjnych obiektów hotelowych, wstrzymane zostały też dwie inwestycje hotelarskie.

Cała branża MICE czeka w „blokach startowych” i zaplanowane są równego rodzaju konferencje i eventy na jesień, ale najgorsza jest niepewność i brak jednoznacznych deklaracji rządzących, co do ewentualnych obostrzeń czy lokalnych lockdownów.

Wprowadzenie opłaty turystycznej w Polsce, dałoby branży turystycznej i samorządom dodatkowy zastrzyka na budowę produktów turystycznych i poprawę ich jakości. Dlatego pieniądze z opłaty powinny w dużej mierze wracać do lokalnych organizacji turystycznych, tu , gdzie produkty się tworzy

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast