Czy i kiedy turystyka wyjazdowa w Polsce stanie na nogi? [PODCAST #10]

podcast Piotr Henicz Itaka

Podczas tegorocznych wakacji najważniejsza nie będzie cena, nawet nie będzie to bezpieczeństwo, lecz hasło „wyjedźmy gdzieś”. Liczę na to, że produktu turystycznego będzie w tym roku więcej niż popytu na niego i że nie będziemy musieli go sprzedawać w po nieopłacalnych cenach – powiedział podczas podcastu nr 10. Portalu WaszaTurystyka.pl, wiceprezes Itaki, Piotr Henicz.

Jeszcze nigdy decyzje polityków – nie tylko w Polsce – nie wpływały tak negatywnie na gospodarkę, w tym – turystykę. Do 2020 roku branża oczekiwała od polityków zbyt wielkiej pomocy, chciała tylko, by nie przeszkadzali.

Ilość środków zakumulowanych w sieciach hotelowych była wyższa niż zyski Itaki. Itaka nie zrezygnuje z oferty polskiej, ona jest doskonałym uzupełnieniem propozycji dla klientów wyjeżdżających od lat za granicę.

Touroperatorzy nie dbają tylko o swoje interesy. Oczywiście myślą o sobie, ale dbając o własne interesy, dbają jednocześnie o interesy agentów sprzedających nasza ofertę, przewoźników wożących klientów, przewodników, pilotów, animatorów.

Decyzja o większym zaangażowaniu się Itaki i Rainbow w prace Polskiej Izby Turystyki, oznacza odstawienie Polskiego Związku Organizatorów Turystyki na boczny tor.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast