Cztery godziny z “Dźwiękami muzyki”

AG

Do wypełnionymi turystami autobusu stojącego na placu Mirabellplatz wpada przebrana w strój ludowy przewodniczka i zaczyna śpiewać jeden z przebojów z filmu „Dźwięki muzyki”. Tak zaczyna się 4 godzinna wycieczka śladami tego filmu po Salzburgu i okolicach.

Film z 1965 roku z Julie Andrews i Christopherem Plummerem w rolach głównych był wielkim hitem kinowym, zdobywcą 5 Oscarów. To historia Marii, nowicjuszki z klasztoru benedyktynek, która obejmuje posadę guwernantki u barona Georga von Trappa. Siedmioro dzieci barona szybko polubią Marię a ta zakochuje się ze wzajemnością w baronie. W tle – hitlerowcy w Austrii.
Łatwe dla ucha piosenki stały się przebojami nuconymi na całym świecie a niektóre z nich to kanon musicallowy, np. Edellweis.
Jednocześnie film był niesamowita reklamówką Salzburga i okolic. Sama czołówka trwająca kilka minut wygląda jak film promocyjny. Dzisiaj prawdopodobnie miasto musiałoby zapłacić producentom wielkie pieniądze za takie „lokowanie produktu”.

Rocznie do Salzburga, by powędrować śladami bohaterów filmu przyjeżdża 300 tysięcy turystów (Salzburg liczy 150 tys. mieszkańców).

Mają wiele wariantów wycieczek, jedną z nich jest 4-godznna wycieczka autokarowa. Autokar rusza ze wspomnianego placu Mirabell i jego trasa wiedzie przez: Pałac Leopoldskron, altanę w Hellbrunn, klasztor Nennberg, bazylikę w Mondsee. Przez cały czas albo słuchamy albo śpiewamy piosenki z filmu. Przewodniczka opowiada anegdoty związane z filmem, historię prawdziwą Trappów, historię Salzburga. Dla fanów musicalu ta wycieczka to obowiązkowy punkt programu wizyty w Salzburgu. Bardziej obowiązkowy niż Mozart.

Wycieczka kosztuje 40 euro od osoby.

www.salzburg.info/pl

{gallery}7549{/gallery}