Cypr – raj dla miłośników nurkowania

archiwum CTO

Wzrasta liczba miłośników nurkowania z całego świata odwiedzających wody przybrzeżne Cypru. Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) skupiła się na promowaniu wyspy, jako jednego z najlepszych miejsc dla nurków w basenie Morza Śródziemnego.

Christodoulos Papachristodoulou, urzędnik CTO powiedział w wywiadzie dla agencji Cyprus Mail m.in.: “Cypr jest rosnącym rynkiem w sektorze turystyki nurkowej. Nasz kraj staje się przodującą destynacją w basenie Morza Śródziemnego.”
Żeby podnieść atrakcyjność wód wokół wyspy Afrodyty, CTO sfinansowało zakup kilku statków, by je zatopić i tym samym stworzyć warunki do tworzenia sztucznej rafy. Zajmie się tym Departament łowisk i badań morskich (DFMR).
Do tej pory zostały zatopione cztery statki: Nemesis III w Protaras (na głębokości 23 metrów), Costandis i Lady Thetis w Limassol Dasoudi (głębia 25 i 23 metry) oraz Laboe w Paphos (23 metry głębokości).
W 2015 roku planowane jest dodanie do tej listy okrętu wojennego Kyrenia w Ayia Napie.
Papachristodoulou skomentował: “Przezroczystość, jasność i temperatura naszych wód oraz wysoka jakość usług dla nurków, sprawiają, że Cypr staje się coraz ważniejszym celem wypraw podwodnych.”