Cypr – obowiązują maseczki, ale tylko w niektórych wnętrzach

Plaża w Ayia Napie/fot. AG

Na Cyprze od piątku wprowadzono obowiązek noszenia masek w niektórych wnętrzach. Nie dotyka on specjalnie turystów, bo noszenie maseczek nie jest obowiązkowe w lokalach gastronomicznych, przeznaczonych do spożywania posiłków i napojów na miejscu (restauracjach, kawiarniach, barach, barach szybkiej obsługi, barach hotelowych itp.). 

Od ostatniego piątku noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe we niektórych pomieszczeniach
zamkniętych dla osób od 12. roku życia. Dotyczy to taksówek, autobusów, dżipów przeznaczonych do organizowania safari, wind, teatrów, zamkniętych centrów handlowych.

Doros Georgiades z MInisterstwa Turystyki powiedział w rozmowie z przedstawicielami portalu WaszaTurystyka.pl: “Wolimy dmuchać na zimne. Wzrosła liczba zakażeń, stąd decyzja o przywróceniu obowiązku noszenia masek. Nie sądzę, żeby to zbytnio uprzykrzyło życie turystom. Masek nie trzeba nosić w restauracjach, na statkach.”

Warto wspomnieć, że większość lokali gastronomicznych na Cyprze, to lokale z ogródkami, tarasami, zadaszonymi podwórkami.

Na Cyprze obecnie panują idealne warunki do wypoczynku. Temperatura codziennie przekracza 30 stopni Celsjusza, hotele cieszą się obłożeniem w granicach 90 proc. Wśród czołówki gości zagranicznych są Polacy.

Jedna z lokalnych restauracji w okolicach Ayia Napy/fot. AG