Cypr liderem w turystyce zrównoważonej?

AG

Cypryjska Organizacja Turystyczna (CTO) zatwierdziła nowe obowiązkowe standardy, które będą obowiązywać w każdym hotelu na wyspie.

Te nowe minima wyznaczone hotelarzom są częścią szerszego programu reform jakie przeprowadzaja wspólnie CTO, Cypryjska Inicjatywa Turystyki Zrównoważonej (CSTI) oraz Fundacja Turystyki. Pierwszoplanowe miejsce w zmianach ma mieć turystyka zrównoważona. Od tego roku hotele na Cyprze będą musiały się wykazać prowadzeniem interesów w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej i ppmogający w oszczędzaniu kosztów.
Wśró pezyjętych kryteriów obowiązujących hotelke najważniejsze to:
– zmniejszenie zużycia energii, wody i środków chemicznych;
– zmniejszenie liczby wytwarzanych odpadków;
– wyszkolenie personelu odpowiedzailenego za zrównowazony rozwój;
– propagowanie auetntyczmej tradycyjnej kuchni cypryjskiej oraz kultiry;
– popieranie lokalnych działań organizacji charytatywnych i wspólnot lokalnych.
Inspektorzy CTO sprawdzą stosowanie powyższych kryteriów i zdecydują, w wypadku poprawy jaościowej hoteli, jak realizować program zrównoważonej turystyki na dłuższą metę.

Lefkos Phylactides, dyrektor turystyki w CTO powiedział: “Jesteśmy zachwyceni, że branża hotelarska współpracuje z nami, by Cypr stał się światowym liderem w turystyce zrównoważonej. Zaproponowane przez nas minimalne standardy pomogą nam chronić te rzeczy, któreprzyciągają ludzi na Cypr: nasze krajobrazy, naszą kulturę i tradycje oraz naszych znanych z gościnności mieszakńców. Odwiedzający Cypr mogą być pewni, że zaoferujemy im najwyższą jakość oraz autentyczny produkt, zarówno teraz, jak i przyszłości.”