Na Cypr po naukę angielskiego

AG

Cypr cieszy się coraz większą popularnością jako miejsce do nauki języka angielskiego. Szkoły oferują kursy dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych.

Możliwe są tez kursy rodzinne – adresowane do rodziców z dziećmi. Są również zajęcia indywidualne oraz dla pracowników firm. Prowadzone kursy przygotowują do egzaminów GCE, IGCSE, IELTS czy TOEFL. Przykładowo IELTS (International English Learning Testing System) to egzamin dla osób, które chciałyby kontynuować naukę na jednym z Brytyjskich Uniwersytetów. Jest on akceptowany przez wszystkie wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii. Jest również akceptowany przez Rząd Cypru. Szkoły oferują kursy całoroczne oraz wakacyjne (w okresie czerwiec- sierpień), po którym uczeń otrzymuje Certyfikat Uczestnictwa. Kurs można wykupić na 1 do 4 tygodni, a materiały dydaktyczne wliczone są w cenę.
Lektorzy, to doświadczeni native speakers, którzy przez cały czas trwania kursów monitorują pracę uczniów, aby zapewnić uczestnikom maksymalne korzyści ze spędzonego na Cyprze czasu.
Szkoły wykorzystują nowoczesne metody nauczania, korzystając przy tym z profesjonalnych laboratoriów językowych, bibliotek, klimatyzowanych sal lekcyjnych, sal komputerowych, konferencyjnych, kinowych, czy nawet posiadają własne sale sądowe. Dostęp do Internetu jest darmowy i nieograniczony.
W trakcie pobytu w szkole, studenci są przydzielani do odpowiedniej grupy, na podstawie testu kwalifikacyjnego. Postępy w nauce ocenia natomiast test przeprowadzany co 2 tygodnie. Studenci mogą również korzystać z indywidualnych zajęć konwersacyjnych. Po zakończeniu nauki student otrzymuje raport o postępach w nauce, w którym są zwarte wyniki z danej dziedziny oraz opinie nauczycieli.
Grupy zazwyczaj nie są liczne i obejmują 1-3 osób lub 4-6 osób, zdarzają się też grupy liczniejsze max 12 osobowe. Najczęściej szkoły na Cyprze odwiedzają studenci min z Rosji, Włoch, Słowacji, Francji, Ukrainy czy Niemiec. Polskich studentów jest jeszcze niewielu, choć zainteresowanie takimi kursami wciąż rośnie. Średni wiek studentów to: 16-19 lat (35 proc.), 20-34 lata (37 proc.) oraz 35+ (28 proc.).
Szkoły oferują kursy na różnych poziomach – od początkującego do zaawansowanego. Najczęściej obejmują 15 – 20 – 25 lekcji tygodniowo. Kursy oferowane są wraz z zakwaterowaniem w hotelach i apartamentach wynajmowanych przez szkołę.
Jednakże nie samą nauką żyją studenci. Szkoły oferują również bogaty program rekreacyjno – wypoczynkowy (popołudniowy i wieczorny) tj. sport, warsztaty, taniec czy teatr. Organizują również dla swoich studentów wycieczki po Cyprze. Są one tak dobierane, aby studenci jak najlepiej się bawili i poznawali kulturę Cypru – np. rejsy statkiem, zwiedzanie historycznych miejsc, wspinaczka w górach Troodos, czy pływanie przy pięknych plażach.

Szkoły:
Columbia (www.columbiaisnt.ac.cy)
Pascal English School (www.pascal.ac.cy)
Malvern House (www.malvernhouse.com)
Plato (www.plato-edu.com)
Xenion Education (www.xenion.ac.cy)