Cyfrowy Parking przy Gdańskiej Starówce

archiwum NaviPark

Firma NaviParking we współpracy z hotelem Novotel Gdańsk Centrum otworzyły pierwszy Cyfrowy Parking w Gdańsku. Parking zlokalizowany w samym centrum miasta przy ul. Pszennej 1 jest już dostępny dla użytkowników aplikacji NaviPay i umożliwia sprawdzenie dostępności miejsc parkingowych za pomocą smartfona, komfortowe parkowanie i wygodne płatności mobilne.

Inauguracja projektu Cyfrowego Parkingu ma na celu udostępnienie niewykorzystanej przestrzeni parkingowej hotelu Novotel Gdańsk Centrum użytkownikom aplikacji NaviPay. Obiekt obejmujący 44 miejsca parkingowe wyposażony jest w innowacyjne rozwiązania m.in. możliwość sprawdzenia dostępności miejsc parkingowych, nawigację na wybrany parking, otwieranie szlabanu za pomocą przycisku w aplikacji NaviPay oraz wygodne płatności mobilne.

Udostępnienie dodatkowych możliwości parkowania dla kierowców poruszających się po Gdańsku jest odpowiedzią na potrzeby turystów i mieszkańców miasta, związane z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w okolicy Wyspy Spichrzów, Długiego Targu i Starego Miasta.

Marek Stawiński, prezes NaviParking, powiedział: „Z uwagi na atrakcyjną pod względem turystycznym lokalizację parkingu oraz otwartość dyrekcji Hotelu na innowacje w zakresie Inteligentnego Parkowania, postanowiliśmy uzupełnić parking przy ul. Pszennej o nasze nowatorskie rozwiązania i tym samym podkreślić obecność firmy NaviParking w Trójmieście. Mamy nadzieję, że w ślad za Hotelem pójdą inne obiekty zainteresowane udostępnieniem niewykorzystanych miejsc parkingowych. Sumarycznie pozwoli to na zwiększenie liczby parkingów w aplikacji i ułatwi kierowcom znalezienie odpowiedniego miejsca do parkowania. Wprowadzenie tego typu rozwiązań przyniesie również wymierne korzyści dla mieszkańców centrum miasta wpływając na ograniczenie ruchu ulicznego wynikającego z poszukiwania parkingu przez kierowców oraz zmniejszenie liczby samochodów zaparkowanych w miejscach niedozwolonych – tłumaczy

Jacek Biały, dyrektor Hotelu Novotel Gdańsk Centrum, dodał: „Implementacja projektu jest wyrazem zainteresowania Novotel Gdańsk Centrum rozwojem idei Smart City oraz otwartością naszego hotelu na nowe technologie. Dzięki współpracy z firmą NaviParking możemy nie tylko zoptymalizować przychód z niewykorzystanej przestrzeni parkingowej, ale również tworzyć nowe trendy w branży hotelarskiej, wdrażając innowacyjne rozwiązania parkingowe dla naszych gości. Automatyzacja procesu parkowania ma również na celu zmniejszenie obciążenia operacyjnego recepcji kwestiami związanymi z parkingiem na rzecz obsługi gościa hotelowego i zwiększenia jego satysfakcji. Od tej chwili, parking nie będzie służył wyłącznie turystom przebywającym w hotelu, ale również gościom okolicznych restauracji i lokali usługowych. Jesteśmy przekonani, że innowacyjne rozwiązania parkingowe pozytywnie wpłyną na doświadczenia naszych gości, a sam parking będzie stanowił wygodną alternatywę dla kierowców poszukujących wolnych miejsc parkingowych w centrum Gdańska.”

Korzystanie z parkingu jest niezwykle proste – wystarczy pobrać bezpłatną aplikację NaviPay ze sklepu Google Play lub App Store, zarejestrować się, a następnie skierować na parking hotelu Novotel Gdańsk Centrum. Z aplikacją zintegrowana jest nawigacja prowadząca użytkowników na wybrany parking. Cyfrowy Parking przy ulicy Pszennej jest pierwszym tego typu obiektem w Gdańsku i stanowi istotny element długoterminowej strategii firmy NaviParking ukierunkowanej na popularyzację cyfrowych, mobilnych rozwiązań parkingowych.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center