CT Poland z Turystyczną Nagrodą Marco Polo za współpracę z rynkiem chińskim w 2018 roku

Decyzją międzynarodowego jury jednym z trzech laureatów konkursu Tourism Marco Polo Award zostało polskie biuro podróży CT Poland z Warszawy.

Organizatorem konkursu było się w Budapeszcie Centrum Koordynacji Współpracy w dziedzinie turystyki Chiny – 17. państw Europy Środowej i Wschodniej, z siedzibą w Budapeszcie.
Turystyczną Nagrodą Marco Polo za 2018 r. zostały nagrodzone trzy najlepsze produkty turystyczne, przedstawiające lokalną historię, tradycję i kulturę obejmujące pobyty turystów chińskich w co najmniej trzech z tych krajów.

Produkt turystyczny zgłoszony do konkursu przez CT Poland nosi nazwę „East European Concerto Tours”. Pozostałymi laureatami są biura podróży Fly Montenegro z Czarnogóry oraz Long Teng z Węgier.

Turystyczna Nagroda Marko Polo zostanie wręczona po raz pierwszy podczas V Spotkania Wysokiego Szczebla Ministrów Turystyki Chin i 17. państw Europy Środkowej i Wschodniej, które odbędzie się w Rydze (Łotwa) w dniach 22-24 października 2019 r. Wówczas zostanie przekazana informacja, które miejsce zajęły ostatecznie poszczególne biura.

Tomasz Jeleń, wiceprezes CT Poland, powiedział: „Obsługujemy rocznie kilkadziesiąt grup chińskich, liczących po kilkanaście osób, ale i nawet po osiemdziesiąt osób. W sumie liczba chińskich turystów korzystających z usług CT Poland przekracza tysiąc. Do konkursu zgłosiliśmy program, który funkcjonował już w ubiegłych latach. Najczęściej programy wycieczek przygotowujemy na życzenie kontrahentów chińskich. Większość to wycieczki po Czechach, Węgrzech i Polsce. Część polska to średnio 3 – 5 dni. Chińscy turyści najchętniej odwiedzają Warszawę (i Żelazową Wolę), Kraków (i Wieliczkę oraz Auschwitz), ale często też jeżdżą do Poznania i Wrocławia. Zdarzają się też oczywiście grupy zwiedzające tylko Polskę, ale najczęściej odbywa się to przy okazji wizyty na jakiejś imprezie targowej w Polsce.”

Zwycięzcy konkursu będą mogli zaprezentować swoją ofertę na wspomnianym spotkaniu w Rydze, będą też mogli wziąć udział (opłacony przez Centrum Koordynacji Współpracy) w wybranych targach turystycznych w Chinach i przez rok posługiwać się zdobytym tytułem.

W 2017 r. Chińczycy wydali na usługi turystyczne w krajach Unii Europejskiej ok. 10 mld. euro (dane z Eurostatu).

Do Polski w 2018 r. przyjechało łącznie ok. 158 tys. obywateli ChRL, w tym 136 tys. w celach turystycznych.

 

 

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center