Coraz więcej Polaków odwiedza Maroko

AG

Do końca roku Maroko odwiedzi ok. 65 tysięcy polskich turystów. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, odnotowano ich 52 300, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 42,1 proc.

Khalid Mimi, dyrektor biura Marokańskiej Organizacji Turystycznej (Office National Marocain du Tourisme) powiedział m.in. : „Jest tysiąc powodów, żeby odwiedzić Maroko. I chcemy o tym przekonywać Polaków. O tym, jak ważnym rynkiem dla nas jest Polska i jak poważnie ją traktujemy, świadczy choćby fakt, że na targach TT Warsaw pojawił się Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz najważniejsi przedstawiciele turystyki naszego kraju. Nasz praca, propagowanie Maroka zaczyna przynosić coraz lepsze efekty. W ostatnim sezonie z polskich lotnisk latało dziewięć czarterów tygodniowo (po trzy z Katowic i Warszawy, po jednym z Gdańska, Poznania i Wrocławia.). Z Polski leci się do Maroka tylko cztery godziny. Na gości czeka m.in. 3,5 tysiąca wybrzeży (atlantyckich i Morza Śródziemnego), czyste plaże, bogata kuchnia, urzekające krajobrazy. Maroko ma bogatą kulturę, a nasze plenery są coraz częściej odwiedzane przez filmowców z całego świata.”

 

Konferencja Maroka rozpoczęła się tuż przed oficjalnym otwarciem targów TT Warsaw. Poprowadzili ją: prezes MT Targi Polska Urszula Potęga, Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Maroka w Warszawie, Youns Tijani oraz Khalid Mimi. Ambasador powiedział m.in.: „Cieszę się, że możemy po raz kolejny zaprezentować się na warszawskich targach. Odwiedza nas coraz więcej turystów z Polski, ale marzymy, żeby było ich jeszcze więcej. Polska to kraj o wielkim potencjale, a Polacy są ciekawi świata.”

Co ciekawe, wśród Polaków odwiedzających Maroko, aż sześć tysięcy przyjechało do tego kraju na krótkie (jedno, dwudniowe) pobyty z Hiszpanii i Portugalii. Liczba noclegów wykupionych przez polskich turystów wzrosła tym roku o 48,37 proc., do 291 237.