Coral Travel: w 2020 roku wyślemy o 35 proc. więcej turystów

Kaan Ergun podczas prezentacji Coral Travel

W 2019 roku liczba klientów obsłużonych przez biuro Coral Travel Poland wzrosła o 26 proc. w porównaniu do roku 2018. Obroty wzrosły o 36 proc. Ten rok ma być jeszcze lepszy. Na spotkaniu z agentami Kaan Ergun, dyrektor generalny Coral Travel Poland, podkreślił: „Od 2017 roku nasze obroty wzrosły o 133 proc.”

W 2019 roku OTI Holding, do którego należy Coral Travel Poland, obsłużył ponad 3 miliony klientów, którzy wypoczywali w 36 krajach. Najbardziej popularnymi kierunkami były Turcja, Egipt, Tajlandia, Grecja, Tunezja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Holding planuje, że w 2020 roku wzrost sprzedaży przekroczy 15 proc. w porównaniu do 2019 roku.

Jeśli chodzi o plany na rok bieżący, Coral Travel Poland planuje wzrost obrotów o 35 proc. Zwiększona zostanie liczba lotów oferowanych z 12 lotnisk polskich. Kaan Ergun zadeklarował także poważne zwiększenie liczby miejsc na wakacyjne wyloty do Turcji na prawie wszystkich lokalnych lotniskach.

Więcej połączeń i nowe kierunki czarterowe

Nowością nadchodzącego sezonu jest nowe połączenie lotnicze z Katowic i Warszawy do Izmiru. Więcej miejsc będzie oferowanych również do Grecji, Tunezji i Egiptu. Liczba miejsc na imprezy w Bułgarii i Hiszpanii pozostanie na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie.

Na zimę 2020/21 Coral Travel Poland wprowadzi dwa nowe kierunki obsługiwane przez loty czarterowe: Dominikanę i Tajlandię.
Kaan Ergun powiedział:

„W 2018 roku z Polski do Turcji wyjechało 650 tysięcy, turystów w 2019 roku – do końca listopada – ich liczba wyniosła 870 tysięcy. Nie mamy jeszcze dokładnych danych dotyczących całego roku 2019, ale na pewno Turcja zajęła II lub nawet I miejsce pod względem popularności. Być może wyprzedziliśmy minimalnie pod tym względem Grecję. Myślę, że w 2020 roku liczba polskich turystów w Turcji przekroczy milion.

Nasze biuro od 20 lat działa na rynku polskim, wykorzystując doświadczenie i know-how OTI Holding. Jesteśmy dumni będąc w pierwszej czwórce największych touroperatorów w Polsce.”

Właściciel Coral Travel dokupi hoteli

Coral Travel Poland zaprezentował podczas spotkania swoje hotele. Obecnie touroperator ma w swojej ofercie hotel Xanadu Resort (nr 1 wśród wszystkich hoteli w Turcji, nr 3 wśród wszystkich hoteli plażowych na świecie), hotele sieci Otium oraz nowość – hotele sieci Seven Seas Resorts. Z tych ostatnich szczególnie warte uwagi są: Seven Seas Hotel w Blue w Side (nr 4 wśród hoteli luksusowych w Turcji oraz nr 5 wśród hoteli rodzinnych) oraz Seven Seas Hotel Life w Kemerze (nr wśród hoteli luksusowych w Turcji).

OTI Holding planuje zakup hotel w Grecji i innych – poza Turcją – krajach.