Co lubią klienci empiktravel?

AG

Co piąty klient serwisu podróżujący na własną rękę wybrał się w mijającym roku do Nowego Jorku. Druga w kolejności uplasowała się Hawana. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazły się także Bangkok, Dubaj oraz Rio de Janeiro.

Klienci empiktravel.pl podróżujący na własną rękę najczęściej latali w ubiegłym roku do Nowego Jorku, Hawany, Bangkoku, Aten oraz Dubaju. Serwis promuje bilety w unikalnej na polskim rynku ofercie 5×0 zł, w ramach której można kupić je bez dodatkowych opłat za złożenie rezerwacji, wystawienie oraz wysyłkę biletu, anulowanie rezerwacji oraz płatność kartą kredytową.
Co piąty klient serwisu podróżujący na własną rękę wybrał się w mijającym roku do Nowego Jorku. Druga w kolejności uplasowała się Hawana. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazły się także Bangkok, Dubaj oraz Rio de Janeiro.
Duże zainteresowanie odległymi destynacjami wynikało przede wszystkim z licznych ofert promocyjnych na bilety lotnicze w tych kierunkach. Dla przykładu lot w obie strony na trasie Warszawa-Nowy Jork kupić można było już od 699zł, bez opłat dodatkowych. Jedne z największych tegorocznych promocji to choćby ta towarzysząca wejściu na polski rynek linii Emirates Airlines oraz wielka przecena lotów do Nowego Jorku przygotowana przez Virgin Atlantic.
W pierwszej dwudziestce zestawienia znalazły się także największe miasta Europy – m.in. Ateny, Rzym, Paryż, Madryt, Londyn, Amsterdam oraz Barcelona. Po Europie w dużej mierze podróżowali klienci biznesowi korzystający z usług działu Corporate Travel Management empiktravel.pl, a także klienci indywidualni, podróżujący dla przyjemności.
Klienci serwisu chętnie podróżowali także na własną rękę w kierunkach egzotycznych takich jak Tajlandia (Bangkok, Phuket i inne wyspy), Dubaj, Delhi, Singapur oraz Bombaj. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Istambuł. Bilety na loty w tych kierunkach dostępne są na empiktravel.pl w najlepszej na rynku cenie.
Pośród najchętniej wybieranych przewoźników znalazły się darzone dużym zaufaniem tradycyjne linie lotnicze: LOT Polish Airlines, Lufthansa, Air France, British Airways, KLM, Ukraine Airlines, Virgin Atlantic a także linie klasy Premium – m.in. Qatar Airlines, Emirates Airlines oraz Singapore Airlines.

Ernest Macenowicz, manager empiktravel.pl powiedział: „W roku 2014 przewidujemy wzrost zainteresowania lotami krótkodystansowymi, nie tylko na trasach europejskich. Nasi klienci coraz chętniej wybierają bowiem weekendowy wypoczynek poza granicami kraju, najczęściej w Barcelonie, Lizbonie, Tel Avivie, Amsterdamie i Atenach. Prognozujemy, że równolegle będzie rosła także popularność dalekich lotów do Stanów Zjednoczonych, Tajlandii czy Indii. Sprzedaż biletów na loty długodystansowe stymulują coraz większe okresowe obniżki cen oraz liczne promocje organizowane przez zaufanych przewoźników. Dzięki nim odległe destynacje stają się coraz bardziej przystępne dla podróżujących.”

Jak wynika z porównania danych serwisu z raportem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki preferencje klientów empiktravel.pl pokrywają się pod tym względem z upodobaniami większości podróżujących Polaków. Blisko jedna trzecia klientów empiktravel.pl wybierających imprezy zorganizowane wypoczywała w mijającym roku w Grecji. Po niespełna 20 proc. z nich wybrała Egipt oraz Turcję. Co dziesiąty klient serwisu wakacje spędził w Bułgarii, taka sama liczba podróżujących wyjechała do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie. Największą popularnością cieszyła się w mijającym roku Grecja. Jednocześnie zaobserwowano chwilowy spadek zainteresowania wypoczynkiem w Egipcie, spowodowany trudną sytuacją polityczną w tym kraju.
Wśród wszystkich zakupionych na empiktravel.pl wycieczek zorganizowanych największym zainteresowaniem cieszyły się: Kreta (Grecja), Hurghada oraz Sharm el Sheikh (Egipt), turecka Antalya oraz bułgarski Słoneczny Brzeg. Klienci empiktravel.pl wykazali także spore zainteresowanie mniej popularnymi wśród Polaków podróżami egzotycznymi. Wypoczywali m.in. w Chinach, Wenezueli, Meksyku oraz na Dominikanie i Malediwach. Spośród biur podróży, których wycieczki oferuje empiktravel.pl klienci najchętniej podróżowali z touroperatorami takimi jak: Itaka, Wezyr, Grecos, Neckermann oraz Alfa Star. Ich oferty na sezon 2014 już teraz także cieszą się sporą popularnością.

Ernest Macenowicz dodał: „W segmencie wycieczek zorganizowanych nadal popularne pozostaną wakacyjne pewniaki – destynacje, które od lat cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością – takie jak Grecja, Egipt, Bułgaria i Turcja. Klienci wybierają je jako miejsce wypoczynku ze względu na przystępną cenę oraz sprzyjające warunki pogodowe. Na wybór podróży wpływ ma zapewne także brak formalności związanych z wyjazdem – podróżujący do Hiszpanii, Bułgarii czy Grecji nie mają obowiązku posiadania wizy ani paszportu.
Jednocześnie prognozujemy jednak, podobnie jak w przypadku biletów lotniczych, wzrost zainteresowania podróżami do egzotycznych miejsc (np. Dominikany, czy na Malediwy).”