Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Wspólnota Turystyczna Województwa Istryjskiego zostali oficjalnymi partnerami Machineseeker EHF Champions League

Poreč ©CNTB Ivo Biočina

Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Wspólnota Turystyczna Województwa Istryjskiego dołączają do grona oficjalnych partnerów klubowego turnieju piłki ręcznej w Europie Machineseeker EHF Champions League. To partnerskie porozumienie ma dostarczyć korzyści obu stronom oraz promować Chorwację jako atrakcyjną destynacje turystyczną.

Zgodnie z umową, zawartą przez dział marketingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, EHF Marketing GmbH, Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Wspólnota Turystyczna Województwa Istryjskiego zostaną oficjalnymi partnerami w sezonach 2024/25 i 2025/26. Partnerstwo obejmuje szereg praw w Machineseeker EHF Champions League, zapewniających znaczną ekspozycję podczas wszystkich meczów oraz obecność cyfrową na eurohandball.com i EHFTV, platformie OTT Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

„Chorwacja jest krajem dobrze znanym ze sportu, a nasze drużyny i zawodnicy piłki ręcznej są aktywni na arenie europejskiej. Wiemy, że piłka ręczna jako sport jest niezwykle popularna zarówno w Chorwacji, jak i w całej Europie, a współpraca z Machineseeker EHF Champions League zapewni jeszcze większe możliwości promocji na naszych kluczowych rynkach europejskich. Budowanie świadomości o destynacjach turystycznych poprzez sport, zarówno w przypadku Istrii, jak i Chorwacji, okazało się zwycięską kombinacją” – powiedział Kristjan Staničić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

„Istria pozycjonuje się na mapie turystycznej jako destynacja lifestylowa o najwyższej jakości, oferująca różnorodne i wyjątkowe doznania. W ostatnich latach nawiązaliśmy istotne strategiczne partnerstwa, wykorzystując nasze konkurencyjne atuty oraz współpracę z kluczowymi i globalnie rozpoznawalnymi markami. Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania w sport naszego regionu, będąc nie tylko gospodarzami wielkich wydarzeń sportowych oraz goszcząc znakomitych sportowców trenujących w naszych miejscowościach, ale także poprzez współpracę z najlepszymi markami. Teraz, z niezwykłą radością, kontynuujemy tę pasjonującą podróż poprzez nowe partnerstwo z Machineseeker EHF Champions League. To prestiżowe porozumienie obejmuje miasta Poreč i Umag, uważane za kolebki piłki ręcznej oraz destynacje sportowe, które reprezentuje Wspólnota Turystyczna Województwa Istryjskiego w tym projekcie” – dodał Denis Ivošević, dyrektor Wspólnoty Turystycznej Województwa Istryjskiego.