Chorwacja – w tym roku już 640 tysięcy turystów z Polski

Logotyp Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

O początku roku Chorwację odwiedziło około 640 tysięcy gości z Polski, którzy wykupili ponad 4,4 miliony noclegów.

Polacy byli trzecią nacją pod względem liczby gości zaraz po Niemcach i Słoweńcach. W sierpniu 2020, liczba gości z Polski wzrosła o 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała specjalną kampanię w mediach społecznościowych. W ten sposób chciałaby podziękować wszystkim gościom, którzy w tym roku wybrali Chorwację jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. W komunikacji skierowanej na polski rynek zostaną użyte fotografie trzech ulubionych miast Polaków.

Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „Poprzez specjalnie przygotowaną kampanię chcielibyśmy podziękować wszystkim zagranicznym gościom, którzy w tej wyjątkowej sytuacji, zaufali Chorwacji i do nas przyjechali. W ten sposób chcemy im również przekazać zaproszenie na przyszły rok.”

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, dodała: „Polacy po raz kolejny udowodnili, że są przyjaciółmi Chorwacji. Ogromnie się cieszę, że w tym wyjątkowo trudnym roku, to właśnie w Chorwacji szukali odpoczynku i wakacji, na które zasłużyli. Mam nadzieję, że Ci z gości, którzy jeszcze w tym roku nie byli w Chorwacji, wykorzystają piękną i ciepłą jesień, aby przekonać się, że u nas nigdy nie jest nudno.”

#DziekujemyPolsko