Chorwacja – w 2017 przybędzie hoteli

AG

Przeżywająca boom turystyczny Chorwacja rozwija sieć hotelową. W przyszłym roku nowe obiekty zostaną otwarte w każdym regionie.

Family Life Bellevue 4*, Rabac
W 2017 roku sieć hotelowa Valamar, wspólnie z TUI, otworzy w Chorwacji jedyny w swoim rodzaju rodzinny ośrodek wypoczynkowy. Wczasy w hotelu będą dostępne w opcji all inclusive, a gościom udostępnione zostaną wygodnie urządzone pokoje dla całej rodziny, atrakcyjny basen pod gołym niebem, obiekty sportowe, a także bogaty wybór restauracji i barów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Hotel Family Life Bellevue znajdować się będzie w okolicy najpiękniejszych plaż miejscowości Rabac, a z jego okien rozpościerać się będzie widok na wyspy Kvarner.

Hotel Lemongarden 5*, Sutivan, Brač
Pięciogwiazdkowy hotel Lemongarden otwarty został w lipcu 2016 r. i mieści się przy malowniczej przystani w miejscowości Sutivan, znajdującej się na chętnie odwiedzanej wyspie Brač. W hotelu urządzonym w zabytkowym budynku znajduje się 22 apartamentów i sześć pokoi, a już w 2017 r. dla odwiedzających otwarte zostanie spa.

TUI Blue Adriatic 4*, Makarska
Najnowszy chorwacki hotel należący do portfolio TUI, otwarty zostanie w lecie 2017 r. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 161 pokoi i 11 apartamentów reprezentacyjnych, a hotel łączyć będzie w sobie wszelkie zalety marki TUI Blue – nowoczesną architekturę, autentyczne miejscowe smaki i nowoczesne udogodnienia. W hotelu mieścić się będą również cztery bary, trzy restauracje, a także nowoczesny basen oraz centrum fitnessu.

Salona Palace hotel 4*, Solin
Położony nieopodal starożytnej miejscowości Salona, nowy, czterogwiazdkowy hotel Salona Palace otwarty zostanie w lutym 2017 r., zapraszając gości do wypoczynku w luksusowym otoczeniu oraz wędrówek śladami Juliusza Cezara . W hotelu dostępne będzie pierwszorzędne spa z łaźnią suchą, parową oraz jej miejscową odmianą. Do dyspozycji gości przewidziano także darmowy transport, którym będzie można dojechać do Joe’s Beach Lounge & Bar mieszczącego się na hotelowej plaży, na której turyści będą mogli zażywać relaksu na zarezerwowanych wcześniej leżakach lub w kabinach plażowych.

Hotel Olympia, Szybenik
Hotel Olympia będzie otwarty na wiosnę 2017 r., a w jego ofercie zaplanowanych jest 300 luksusowych pokoi, 5 sal konferencyjnych oraz dostęp do prywatnej plaży.

Brown Beach House Hotel Spa, Trogir, Split
Hotel otwarty został w lipcu 2016 r. i mieści się na starówce Trogiru, niewielkiej miejscowości o bogatej historii, znajdującej się nieopodal Splitu. Hotel powstał w pieczołowicie odrestaurowanym budynku z początku XX wieku, który pierwotnie służył jako magazyn przeładunkowy tytoniu. W ramach przeprowadzonej przebudowy, budynkowi nadana została nowa stylistyka, nad stworzeniem której czuwał amsterdamski projektant wnętrz Saar Zafrir. W Brown Beach House znajdować się będzie 25 designerskich apartamentów z jedną lub dwoma sypialniami, a także basen z widokiem na Morze Adriatyckie. W lecie 2017 r. otwarte zostanie także spa.

Vinotel Gospoja, Vrbnik, Krk
Vinotel Gospoja otwarty został w sierpniu 2016 r. i jest to pierwszy hotel w Chorwacji, pozwalający gościom w pełni zanurzyć się w świecie chorwackich win. Wybudowany na niewielkiej wyspie Krk, Vinotel to rozbudowany dom rodziny Toljanić, która znana jest w regionie z tradycji winiarskich. Na obiekt składają się 22 pokoje i apartamenty znajdujące się w pięciu połączonych budynkach, co stanowi nawiązanie do pięciu regionów winiarskich Chorwacji. Wystrój hotelu również czerpie inspiracje z tradycji winiarskich, gdyż każdy z pokoi otrzymał nazwę oznaczającą nazwę szczepu winnego pochodzącego z Chorwacji. Hotel nieprzypadkowo otwarty został w sierpniu – to właśnie w tym miesiącu w miejscowości Vrbnik odbywa się doroczny Festiwal Wina, podczas którego odwiedzający mogą degustować lokalne wina i zapoznać się ze sposobami ich wytwarzania. Podczas kolejnej edycji Festiwalu w 2017 r., hotel stanowić będzie główną arenę wydarzeń.

Valamar Girandella 4*, Girandella, Istria
Valamar Girandella Resort jest kolejnym przedsięwzięciem, którego realizacji w ostatnim czasie podjęła się sieć hotelowa Valamar Hotels & Resorts. Hotel mieścić się będzie nieopodal jednej z najpiękniejszych plaż Istrii, a otoczony będzie lasem sosnowym oraz turkusem Morza Adriatyckiego. Dostępne będą w nim rozliczne atrakcje i restauracje.

Hotel Ola, Seget, Trogir
Hotel Ola otwarty zostanie w 2017 r. w miejscowości Seget znajdującej się nieopodal Trogiru i wyróżniać się będzie dbałością o zdrowie gości, zabiegami pielęgnacyjnymi dla równowagi ciała i umysłu, a także specjalnie opracowanym programem żywieniowym.

W tym roku we współpracy z Chorwacką Izbą Gospodarczą powołano do życia Unique and Luxury Hotels Group. W chwili obecnej zrzesza ona kilkanaście hoteli, z których każdy proponuje gościom wyjątkowe doznania, zróżnicowane pod kątem historii, kultury, przyrody, sposobu wypoczynku. Jak dotąd wszystkie hotele należące do Luxury Hotels Group znajdują się na chorwackim wybrzeżu, a w 2017 r. do grupy dołączą także obiekty znajdujące się w głębi lądu.