Chorwacja rozpoczyna dzisiaj szczepienia pracowników turystyki

Chorwacja zaszczepi pracowników branży turystycznej
Dubrownik/fot AG

Zorganizowane szczepienie pracowników turystycznych w Chorwacji rozpoczyna się w piątek 23 kwietnia w województwie dubrownicko-neretwiańskim, z tej okazji miasto Dubrownik odwiedzi Minister Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji, Nikolina Brnjac. Szczepinieu będą podlegać wszyscy ludzie branży mający kontakt z turystami.

Nikolina Brnjac, Minister Turystyki i Sportu, powiedziała: „Z uwagi na ważność i rozpoznawalność Dubrownika jako destynacji turystycznej chcieliśmy symbolicznie rozpocząć szczepienia właśnie tutaj. W ten sposób chcemy przekazać naszym gościom kolejną wiadomość, że bezpieczeństwo, tej i innych chorwackich destynacji jest dla nas priorytetem. Dziękuję wszystkim pracownikom branży turystycznej za pozytywny odzew i szczególną odpowiedzialność w trakcie przygotowań do sezonu 2021. Dziękuję również Chorwackiemu Instytutowi Zdrowia Publicznego za profesjonalną pomoc“, powiedziała

Nikola Dobroslavić, wojewoda dubrownicko-neretwiański, dodał: „Bardzo się cieszymy, że szczepienie pracowników turystycznych rozpoczyna się właśnie w naszym województwie. Uważamy, że bezpieczeństwo naszych gości jest najważniejsze i właśnie poprzez szczepienia pracowników turystycznych to okazujemy. Dubrownik, jest gotowy przyjąć swoich gości!.”

Zgodnie z przygotowanym harmonogramem szczepień po Dubrowniku rozpoczną się one i w pozostałych turystycznych regionach Chorwacji. Priorytetowe szczepienia dla branży turystycznej są dobrowolne. Na razie szczepieniami nie są objęci prywatni właściciele kwater.

Chorwacja otwarta dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Zaszczepieni zostaną pracownicy branży turystycznej