Chorwacja otworzyła granice

brac supetar port
Port w Supetarze/fot. MM

Chorwacja otworzyła swoje granice dla zagranicznych. Żeby wjechać do niej w celach turystycznych wystarczy pokazać na granicy potwierdzenie rezerwacji lub potwierdzenie własności np. nieruchomości.

Wjazd do Republiki Chorwacji odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Ponadto służbom granicznym należy okazać dokument potwierdzający celowość wjazdu, potwierdzenie rezerwacji w hotelu, apartamencie, na kwaterze prywatnej lub akt własności nieruchomości/łodzi.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, powiedziała przedstawicielowi redakcji portalu WaszaTurystyka.pl: “Bardzo się cieszę, że goście z Polski będą mogli spędzić tegoroczne wakacje w swoich ulubionych miejscach w Chorwacji.

Chorwacki Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego wydał szczegółowe wytyczne, które w dużej mierze polegają na zachowaniu dystansu społecznego, myciu rąk i gruntownej dezynfekcji oraz odpowiedzialności społecznej. Wszystko to z celem, aby goście czuli się u nas bezpiecznie.

Przypomnimy, że w wywiadzie udzielonym portalowi WaszaTurystyka.pl, Kristjan Staničić Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział, m.in.: “„Jak najbardziej również i w tym roku liczymy na zawsze nam bliskich gości z Polski, którzy w 2019 roku uplasowali się na wysokim 4 miejscu TOP rynków, z których odnotowujemy największy ruch turystyczny”