Chorwacja numerem jeden we wzroście popularności na TripAdvisor

AG

Jak wynika z danych dotyczących zachowań użytkowników serwisu Trip Advisor, Chorwacja zajęła pierwszą pozycję na liście krajów, które w tym roku odnotowały największe wzrosty pod względem liczby wyszukiwani i popularności. W przypadku Chorwacji, wzrost ten wyniósł w tym okresie 27 proc. W kategorii miast, Dubrownik uplasował się na pierwszym miejscu – ze wzrostem popularności i liczby wyszukiwań na poziomie 46 proc., Split zajął drugą pozycję ze wzrostem na poziomie 41 proc.

Kristjan Staničić, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „To znakomite wskaźniki dla chorwackiej turystyki. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że choćby w samym tylko kwietniu ponad 280 milionów osób zainteresowanych podróżami poszukiwało potrzebnych informacji turystycznych właśnie poprzez TripAdvisor.”

Na drugim miejscu za Chorwacją znalazła się Słowenia, która odnotowała 22-procentowy wzrost popularności i liczby wyszukiwań. Dalsze miejsca przypadły Czarnogórze (wzrost o 18 proc.), Grecji (12 proc.) i Cyprowi (11 proc.). Jeśli chodzi o kategorię miast, za zajmującymi czołowe pozycje Dubrownikiem oraz Splitem, znalazło się hiszpańskie Salou (wzrost o 39 proc.), Ayia Napa na Cyprze i Marmaris w Turcji (odpowiednio 31 proc. i 29 proc. wzrostu).