Chorwacja chce polskiej branży MICE

AG

18 firm reprezentujących chorwacką branżę MICE przyjechało na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie na workshop z polskimi biurami. Chorwaci chcą przekonać Polaków, że ich kraj do dobry kierunek dla przemysłu spotkań.

Większość z przybyłych z Chorwacji firm, to hotele z całej Chorwacji, reprezentant największego touroperatora –UNILINE, byli także przedstawiciele dwóch lokalnych Convention Bureau – z Dubrownika i Zagrzebia, reprezentanci DMC. O wadze, jaka przywiązują Chorwaci do naszego rynku świadczy fakt, że w spotkaniu, oprócz dyrektor przedstawicielstwa  Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, udział wzięły również: Ana Lelas z centrali Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej z wydziału MICE oraz Tiha Dabac-Golubić – I sekretarz Ambasady Republiki Chorwacji.

Partnerem spotkania było SITE Poland a gościem specjalnym linie lotnicze PLL LOT. Polski przewoźnik w tym sezonie letnim będzie obsługiwał połączenia z Warszawy do Dubrownika, Puli, Splitu, Zadaru i Zagrzebia oraz z Krakowa do Dubrownika.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie, powiedziała: „Oblicze MICE Chorwcji nie jest jeszcze odkryte przez Polaków. Z kolei potencjał polskiego rynku MICE jest wielki, a Chorwacja, jako kierunek przemysłu spotkań, nie do końca była znana. Powodem przez lata był brak bezpośrednich połączeń lotniczych. Teraz tej przeszkody nie ma, oprócz tanich przewoźników, LOT będzie łączył dwa polskie lotniska z pięcioma kierunkami w Chorwacji. Wszystkie hotel, które się dzisiaj prezentują w Warszawie, to obiekty wysokiej klasy z przestrzeniami konferencyjnymi.Chciałabym,żeby jeszcze w tym roku do Chorwacji pojechało 10-20 grup MICE-owych.”

Na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej odpowiedziało (i potwierdziło swoja obecność) 70 osób z 50 polskich biur podróży. Na spotkanie przybyło 49 osób z 36 firm, co jak na warunki polskie, jest bardzo dobrym wynikiem.

{gallery}8386{/gallery}