Chopok – można już jeździć po obu stronach

AG

Na Chopoku w Niskich Tatrach czynne są już wszystkie wyciągi, można jeździć na prawie wszystkich trasach. Wreszcie spadł świeży śnieg.

Na tę chwilę czekali miłośnicy narciarstwa – w miniony piątek na najbardziej narciarskiej górze Słowacji pojawił się świeży śnieg. Padał też przez jakiś czas w sobotę i niedzielę. Jest niestety w większości mokry,a le to wystarczyło, żeby uzupełnił ten sztuczny, leżący na stokach od grudnia. Ratraki ruszyły do pracy i w weekend trasy zjazdowe były świetnie przygotowane.

Jak podkreśliła Petra Šuhajdová, menadżer ośrodka Jasna – Dolina Demianowska: “Czekaliśmy na świeży naturalny śnieg jak na wybawienie. To pierwszy opad od początku grudnia a pierwszy porządny w tym sezonie.”

Na Chopoku można jeździć zarówno po północnej, jak i po południowej stronie. W tym roku wielu na tę drugą stronę może przyciągnąć nowa trasa zjazdowa – tzw. “Panorama”. To niebieska trasa widokowa (na mapkach oznaczona nr 34) o długości ponad sześciu kilometrów prowadząca od restauracji Rotunda na szczycie Chopoka aż do parkingów na dole, przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.