Celebryci polecają wypoczynek na Śląsku

Akcja promocyjna śląskiego
Bracia Golec zachwalają Śląskie/fot. archiwum ślaskietravel

#WybieramSlaskie – to hasło nowej kampanii przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląską Organizację Turystyczną z udziałem znanych i lubianych postaci związanych z regionem. Akcja potrwa do końca wakacji.

To pierwsza kampania, do której zostały zaproszone powszechnie znane osoby z województwa śląskiego, stając się niejako ambasadorami marki Śląskie.

Osobistości ze świata sportu, muzyki, kultury czy nauki zostały poproszone o pokazanie swoich ulubionych miejsc w regionie i zachęcenie turystów do odwiedzenia Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Krainy Górnej Odry, Szlaku Zabytków Techniki, Jasnej Góry, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych wyjątkowych miejsc w regionie. W pierwszej odsłonie kampanii znaleźli się: Bracia Golec, prezydent Światowej Organizacji Antydopingowej WADA Witold Bańka, popularyzator nauki Tomasz Rożek, śląski kuchmistrz Remigiusz Rączka, Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. Druga odsłona kampanii ujawni kolejnych miłośników regionu.

„Z samego serca Beskidów pozdrawiają bracia Łukasz i Paweł Golec. Mamy tu piękne, czyste góry, pełne folkloru i kultury. Mamy też niepowtarzalny górski klimat oraz krzepiącą kwaśnicę! My #WybieramySlaskie – wybier i Ty. Hej!” – tak do odwiedzenia najpiękniejszych górskich pasm w województwie, zapraszają w spocie promocyjnym muzycy z GolecuOrkiestra.

Województwo śląskie z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjne turystycznie. W 2018 roku rekordowa liczba ponad 5,7 mln osób wybrało wypoczynek na weekend lub dłuższy pobyt właśnie tutaj i skorzystało z różnorodności krajobrazowo-kulturowej Śląskiego.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, powiedział: “Turystyka to bardzo ważny sektor gospodarki w regionie. Po tym trudnym czasie COVID-19 chcemy przywracać i stymulować rozwój gospodarczy. Działania w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki, a teraz promocji regionu, które są realną odpowiedzią na ciężkie czasy dla branży, były konsultowane z przedsiębiorcami i ekspertami. Cieszę się, że ta synergia przynosi efekty. Będziemy pokazywać w tej ogólnopolskiej kampanii, że mamy dużo do zaoferowania i jesteśmy przygotowani do wakacyjnego sezonu. Słyniemy z gościnności, mamy świetną regionalną kuchnię, a teraz wyjątkowych ambasadorów regionu. Kampania pokaże też, że u nas można bezpiecznie wypoczywać.”

Kampania obejmie promocję marek województwa śląskiego: Beskidów, Śląska Cieszyńskiego, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Krainy Górnej Odry oraz szlaków turystycznych i kulturowych: Szlaku Zabytków Techniki, Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki, Europejskiego Szlaku Paulinów. Dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego ze Śląską Organizacją Turystyczną powstała witryna internetowa dedykowana kampanii www.SlaskieZaprasza.pl.

Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej, dodała: “Wspieramy merytorycznie Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, który przygotował projekt. Nasz wkład to gotowe propozycje wycieczek, stanowiących podpowiedź dla turystów poszukujących chwili relaksu na łonie natury, sportowych aktywności na rowerze czy w kajaku, tras do zwiedzania zabytków albo zasmakowania w regionalnych kulinariach.”
www.SlaskieZaprasza.pl

Do odwiedzenia Śląskiego zapraszają:

Bracia Golec: https://youtu.be/BNPtvaIQlhg
Tomasz Rożek: https://youtu.be/kqhj6iKOnLM
Witold Bańka: https://youtu.be/vwAMVV2ilnQ
Remigiusz Rączka: https://youtu.be/riskysQc-AA
Ojciec Samuel Pachocki: https://youtu.be/8rMoP04EKOg