Celebryci i ich fani najchętniej wybierają Ibizę i Marbellę

Według portalu hiszpańskiego www.jetcost.es, aż 35 proc Europejczyków planuje swoje wakacje tam, gdzie jeżdżą ich ulubione gwiazdy.
Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów gwiazd” są Ibiza i Marbella.
Jetcost przeprowadził ankietę w celu określenia, czym kierują się Europejczycy wybierając czas i miejsce swoich wakacji. Ankietowanym, którzy spędzili wakacje za granicą przynajmniej jeden raz w przeciągu ostatnich dwóch lat zadano pytanie, czy na ich wybór miejsca gdzie spędzą wakacje wpłynęły decyzje gwiazd, 35 proc. procent respondentów odpowiedziało twierdząco. W pierwszej piątce miejsc, do których turyści jeżdżą ze względu na preferencje celebrytów znalazły się:
1. Ibiza – 21 proc.
2. Dubaj – 18 proc.
3. Marbella – 17 proc.
4. USA – 16 proc.
5. Barbados – 7 proc.
Jedynie 15 proc. ankietowany rzeczywiście spotkało podczas wakacji kogoś znanego, jednak aż 46 proc. z nich wstydziło się podejść do „gwizdy”, by zrobić sobie z nią selfie czy poprosić o autograf. 11 proc.respondentów zaplanowało miejsce i czas swoich wakacji zgodnie z tym, gdzie i kiedy według plotek miały znaleźć się gwiazdy.
Dyrektor Biura Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanna Gołębiewska, powiedziała: „Co trzeci Europejczyk uzależnia wybór swojego kierunku wakacyjnego od tego, gdzie wybierają się gwiazdy. Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów-wielbicieli gwiazd” są hiszpańskie perły – Ibiza i Marbella”.
Współzałożyciel portalu Jetcost, Antoine Michelat, stwierdził: „Każdy z nas żywi w sobie pragnienie pochwalenia się przed znajomymi tym, jak spędziliśmy wakacje. Selfie z kimś znanym z pewnością jest dodatkowym atutem. Niemniej jednak, nikt z nas nie podejrzewał, że aż tak wielu ludzi przy wyborze miejsca, gdzie spędzą wakacje, kieruje się tym, gdzie w poprzednich latach pojawiały się gwiazdy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie musi to wcale oznaczać, że pojawią się tam znowu. Dla tego typu turystów sam fakt, że byli tam, gdzie znani ludzie i odwiedzili te same miejsca co oni ma bardzo duże znaczenie. Wydaje się jednak, że niektórzy super fani planując swoje wakacje bazują się na plotkach o tym, gdzie gwiazdy mają potencjalnie spędzić wakacje. Nie ma nic złego w chęci naśladowania stylu życia swoich ulubionych gwiazd, jednak zawsze radzimy naszym klientom, by planowali swoje wakacje według swoich własnych możliwości finansowych i tak, by rzeczywiście miło spędzić czas”.
POWIĄZANE WPISY
30 lipca 2026
Ras Al Khaimah: krajowy popyt wspierał turystykę w pierwszej połowie 2026 roku
Ras Al Khaimah odnotował w pierwszej połowie 2026 roku niewielki wzrost liczby…
0 Komentarzy2 Minuty
28 lipca 2026
Nie tylko Balaton. Cztery pomysły na rodzinne wakacje na Węgrzech
Rosnące ceny wakacyjnych wyjazdów sprawiają, że coraz więcej rodzin szuka kierunków,…
0 Komentarzy7 Minuty
27 lipca 2026
Chorwacja zaprasza na sierpniowe festiwale
Historyczne place, miejskie fortyfikacje, wybrzeże Adriatyku i Dolina Neretwy staną się w…
0 Komentarzy3 Minuty
24 lipca 2026
Atmosphere Kanifushi organizuje kolejną edycję festiwalu „Just Veg”
Atmosphere Kanifushi na Malediwach zaprasza na kolejną edycję autorskiego festiwalu…
0 Komentarzy1 Minuty
23 lipca 2026
Rawenna Włoską Stolicą Morza 2026. Nowy terminal wycieczkowy i wydarzenia nad Adriatykiem
Rawenna, znana przede wszystkim z bizantyjskich mozaik i zabytków wpisanych na Listę…
0 Komentarzy2 Minuty
20 lipca 2026
Cypr z drugim najlepszym półroczem przyjazdów w historii
Statystyki przyjazdowe na Cypr wracają do poziomów z ubiegłego roku. To drugi najlepszy…
0 Komentarzy1 Minuty
17 lipca 2026
30 mln zagranicznych turystów odwiedziło Portugalię w 2025 roku. Polska wśród rosnących rynków
Portugalia utrzymuje silną pozycję na europejskim rynku turystycznym. W 2025 roku kraj…
0 Komentarzy4 Minuty
15 lipca 2026
Grecja chce uratować symbol Zakynthos. Słynna plaża Navagio zostanie poszerzona
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż Europy wkrótce zmieni swój wygląd. Greckie…
0 Komentarzy2 Minuty
13 lipca 2026
Historyczny klasztor w Piemoncie zamieniono w luksusowy hotel
16 lipca w regionie Langhe w Piemoncie zostanie otwarty Borgo Monchiero Heritage by…
0 Komentarzy3 Minuty










