Carsten Spohr dalej prezesem Lufthansy

archiwum Lufthansy

Rada nadzorcza Deutsche Lufthansa AG mianowała Carstena Spohra prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Lufthansy na kolejne pięć lat.

Kontrakt Spohra, będącego członkiem zarządu Lufthansy od 2011 roku oraz dyrektorem generalnym od 2014 roku, został przedłużony do grudnia 2023 roku.

Karl-Ludwig Kley, przewodniczący Rady Nadzorczej Lufthansy, powiedział: „Carsten Spohr w ostatnich latach z niezmiennymi sukcesami modernizował Lufthansa Group. Cieszy się najwyższym uznaniem wśród wszystkich członków Rady Nadzorczej, którzy za przedłużeniem kontraktu opowiedzieli się jednogłośnie. Kolejne pięć lat przywództwa Carstena Spohra, to dla Lufthansa Group bardzo dobra informacja.”

Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania w inżynierii, Spohr zdobył licencję pilota rejsowego w szkole pilotów Lufthansy. W trakcie swojej kariery w lotnictwie, uzyskał tytuł kapitana, który posiada do dziś. Po przejściu do Deutsche Aerospace AG w Monachium, powrócił do Lufthansy w 1994 roku. Cztery lata później przejął odpowiedzialność za partnerów Lufthansy – najpierw na poziomie regionalnym, później globalnym, w tym Star Alliance. W październiku 2004 roku dołączył do Rady Lufthansa Passage i został mianowany Dyrektorem Generalnym Lufthansa Cargo w 2007.