Cały turystyczny Dolny Śląsk na jednej platformie

Od teraz jednak odkrywanie walorów Dolnego Śląska stało się prostsze, niż kiedykolwiek. Ruszyła platforma internetowa promująca dolnośląską ofertę turystyczną. Można na niej również dokonywać rezerwacji oraz kupować produkty regionalne.
Portal www.dolnyslask.travel.pl, to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, przy stworzeniu której siły połączyły Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Samorząd Województwa Dolnośląskiego i miasto Wrocław. Na stronie internetowej umieszczone zostały propozycje pakietów turystycznych dla różnych zakątków województwa, które obejmują pobyt w hotelach i pensjonatach oraz dodatkowe atrakcje i wejściówki. Ponadto, w portalu funkcjonuje także sklep z pamiątkami, wydawnictwami, upominkami i biletami oraz zakładka „przyjedź”, gdzie znajdują się ciekawe informacje o wszystkich ważniejszych rejonach turystycznych Dolnego Śląska.
Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, powiedział: „Przedsiębiorcy działający w branży turystycznej od wielu miesięcy są w niezwykle trudnej sytuacji. Dla wielu z nich zamknięcie gospodarki oznaczało pozbawienie jedynego i całorocznego źródła utrzymania. Od miesięcy wspieraliśmy ich finansowo, a teraz, kiedy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, chcemy pomóc im wypromować swoją ofertę i dzięki temu przyciągnąć na Dolny Śląsk jak największą liczbę turystów. Zainteresowane współpracą podmioty gospodarcze zachęcam do kontaktu z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.”
Rezerwacje jak w biurze
Przez portal www.dolnyslask.travel.pl pobyty rezerwuje się identycznie, jak w klasycznym biurze podróży. Touroperatorem jest tutaj Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Co ważne, oferta została zaprojektowana tak, aby umożliwić chętnym również zrealizowanie rządowego bonu turystycznego.
Paweł Wybierała, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego i prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Miejscowości wypoczynkowe potrzebują naszego wsparcia. Czas powolnego odmrażania branży turystycznej to dobry moment, by wykorzystać wszelkie narzędzia do promocji wycieczek po Dolnym Śląsku. Jestem głęboko przekonany, że nowa platforma realnie wpłynie na wzrost liczby turystów w naszym regionie. Oferujemy gotowy produkt turystyczny, który uwzględnia noclegi i atrakcyjny program zwiedzania.”
Sklep internetowy
Kolejną bardzo ciekawą funkcjonalnością portalu jest sklep internetowy. Interesujące nas przedmioty kupujemy płacąc klasycznym przelewem, a paczkę odbieramy później w jednym z paczkomatów InPost.
Patryk Wild, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, skomentował: Przez portal dolnyslask.travel.pl kupić można zarówno produkty regionalne, jak na przykład cenione na całym świecie wyroby z ceramiki bolesławieckiej, jak i różnego rodzaju wydawnictwa związane z regionem, przewodniki, upominki i bilety do wielu dolnośląskich atrakcji. Wszystkich ofert na stronie, łącznie z pakietami pobytowymi, mamy w tej chwili już ponad tysiąc. Jednak nie jest to zamknięta lista. Każdy dolnośląski przedsiębiorca działający w branży turystycznej może dołączyć do tego projektu, wystarczy skontaktować się z Dolnośląską Organizacją Turystyczną i omówić szczegóły współpracy. A wszystkich zainteresowanych przyjazdem na Dolny Śląsk, zapraszamy do odwiedzenia i poznawania regionu.”
Dolnośląska Organizacja Turystyczna obniżyła składkę członkowską
POWIĄZANE WPISY
16 marca 2026
Lubuskie stawia na social media. Nowy etap działań LOTUR
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna wchodzi w nowy etap promocji regionu, mocniej…
0 Komentarzy1 Minuty
16 marca 2026
Rusza plebiscyt Travelist Hotel Star 2026. Eksperci i goście wskażą najlepsze hotele w Polsce
Najlepsze hotele w Polsce ponownie powalczą o tytuł Travelist Hotel Star. W tym roku do…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Eska i Costa Cruises odwołują zimę na Atlantyku. Rejsową kampanię wspiera Travel Advance
Radio Eska zabiera słuchaczy w rejs po Atlantyku. W ramach akcji „Eska Odwołuje Zimę”…
0 Komentarzy1 Minuty
16 marca 2026
XVIII FPT: turysta w krawacie zamiast tłumu? Eksperci o roli MICE w rozwoju miast
Czy turysta biznesowy może być odpowiedzią na problem overtourismu? Czy mniejsza liczba…
0 Komentarzy2 Minuty
13 marca 2026
Poznań z nową atrakcją dla najmłodszych. Wkrótce otwarcie muzeum Kici Koci
Poznań przygotowuje się na otwarcie Kiciokociolandii, pierwszego w kraju muzeum…
0 Komentarzy3 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Austriacka sieć hotelowa wchodzi na polski rynek. W działaniach wesprze ją Travel Advance
Austriacka sieć Falkensteiner Hotels & Residences rozpoczyna współpracę z agencją…
0 Komentarzy2 Minuty
10 marca 2026
Adyen: Polska przyciąga zamożnych turystów. Najwięcej wydają Amerykanie
Zagraniczni turyści w Polsce wydają w sklepach stacjonarnych zdecydowanie więcej niż…
0 Komentarzy5 Minuty
10 marca 2026
Europejskie city breaki na Wielkanoc coraz popularniejsze
Coraz więcej Polaków decyduje się spędzić Wielkanoc poza domem. Zamiast kilku dni przy…
0 Komentarzy3 Minuty










