Bułgaria przywróci czartery 15 czerwca? Minister turystyki: „trwają intensywne rozmowy”

Plovdiv Bułgaria
Plovdiv / fot. Deniz Fuchidzhiev / Unsplash

Bułgaria prowadzi “intensywne rozmowy” o przywróceniu lotniczych połączeń czarterowych od 15 czerwca. Jak zapowiedziała minister turystyki Nikolina Angelkova, pod uwagę brane są kraje, w których sytuacja epidemiczna jest zbliżona do bułgarskiej.

Telewizyjny wywiad z minister turystyki Bułgarii dotyczył przywracania ruchu turystycznego do tego kraju. Zadeklarowała, że rząd prowadzi „intensywne rozmowy” o wznowieniu ruchu lotniczego i połączeń czarterowych z państwami, w których sytuacja epidemiczna jest na zbliżonym poziomie. Podała konkretną datę, kiedy podróż lotnicza do Bułgarii miałaby być możliwa. Ponieważ aktualne zarządzenie dotyczące zamknięcia granic Bułgarii dla przyjezdnych kończy się 14 czerwca, mowa jest o otwarciu kraju od 15 czerwca – podaje portal Sofia Globe.

Bułgaria chce, by czartery wróciły

Jednocześnie Nikolina Angelkova podkreśliła, że w te wakacje wyjątkowo istotna będzie turystyka krajowa i zarekomendowała Bułgarom wybieranie wczasów w Bułgarii. Przyznała jednak, że równie istotne jest wznowienie podróży między Bułgarią a krajami ościennymi i innymi:

„Trwają intensywne rozmowy z krajami o podobnej sytuacji epidemicznej, aby przywrócić ruch czarterowy 15 czerwca”

Podkreśliła, że w samej Bułgarii liczba nowych zarażeń koronawirusem jest niewielka. Kraj otwiera się już wkrótce na niektórych sąsiadów. Od 1 czerwca obywatele Grecji, Serbii i Bułgarii będą mogli swobodnie przekraczać granice bez kwarantanny.

W razie zarażenia, w hotelu nie będzie kwarantanny

Minister turystyki zapowiedziała, że jeśli u któregoś z gości zagranicznych przebywających w Bułgarii stwierdzone będą objawy choroby, zostanie on odizolowany od reszty wczasowiczów, jednak cały hotel nie zostanie objęty kwarantanną.

Według portalu Sofia Globe, państwowa stacja radiowa w Bułgarii (Byłgarsko nacionałno radio) podała listę krajów o zbliżonym poziomie epidemicznym. Jest na niej Polska, a także: Niemcy, Austria, kraje skandynawskie, Czechy i Francja.

Czytaj także: Grecja będzie otwarta od 1 lipca bez testów i bez kwarantanny