Bułgaria – hit przedsprzedaży first minute

archiwum TraveliGo

Nie bez powodu Bułgaria stała się więc tegorocznym liderem w przedsprzedaży wycieczek first minute. Bułgaria wypada doskonale na tle innych wakacyjnych kierunków pod względem cen, uważana jest także przez klientów jako bezpieczny kierunek.

Paulina Szulc z TraveliGo.pl powiedziała: „Wakacje spędzone w Bułgarii, to gwarancja pięknych wspomnień oraz pięknej pogody. Ta ojczyzna jogurtów, uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych europejskich krajów. Wycieczki nad Morze Czarne stanowią doskonałą propozycję zarówno dla amatorów błogiego spokoju, jak i aktywnego spędzania wolnego czasu.
Wycieczki nad czarnomorskie wybrzeże, to doskonała opcja zarówno na wyjazd z przyjaciółmi, jak i dla rodzin z dziećmi. Co ważne, Bułgarię od Polski dzielą zaledwie niecałe dwie godziny lotu. Bułgaria kusi pięknymi, piaszczystymi oraz dobrze zagospodarowanymi plażami. Co ważne, za wstęp na piaszczyste, dobrze zagospodarowane plaże nie trzeba płacić. Morskie dno ma łagodny spadek, co w praktyce oznacza, że nawet kilka metrów od brzegu, nadal jest płytko. Woda w morzu jest czysta i ciepła, więc kąpiele w nim stają się istną przyjemnością. Większość kurortów zadbała o nadmorskie promenady, którymi spacerowanie jest atrakcyjne o każdej porze.
Polscy turyści rozkochali się w smakach i aromatach bułgarskiej kuchni. Jest lekkostrawna i zdrowa. Królują w niej owoce, warzywa, zioła, ryby, owoce morza oraz smakowite mięsiwa.
Jeśli chodzi o bułgarską infrastrukturę hotelową, to także nie możemy narzekać. Do dyspozycji mamy kompleksy o różnym standardzie, w tym ekskluzywne z aquaparkami, basenami, różnymi animacjami, placami zabaw oraz klubami.
Bułgaria wypada doskonale na tle innych wakacyjnych kierunków pod względem cen. Zarówno te obowiązujące w hotelach, jak i sklepach, restauracjach, czy kawiarniach, nie nadszarpną kondycji naszych portfeli.”

Wycieczki do Bułgarii, to gwarancja różnorodności w ich ofertach. Największą popularnością cieszą się te z opcją All Inclusive, gdzie w cenie oprócz 3 posiłków dziennie, wliczone są lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (dostępne najczęściej od pory śniadaniowej do późnych godzin wieczornych), a czasem także przekąski pomiędzy posiłkami głównymi, słodycze i lody dla dzieci. Takie rezerwacje stanowią 95,8 proc. wszystkich. Z kolei wczasy z ONLY BED (opcja bez wyżywienia – w ofercie wliczony jest tylko nocleg) cieszą się uznaniem zaledwie 4,2 proc. turystów.

16,6 proc. stanowi wybór hoteli trzygwiazdkowych, 62,5 proc.czterogwiazdkowych, zaś 5 gwiazdkowych – 8,3 proc..

29,2 proc. turystów decyduje się na kompleksy zlokalizowane tuż przy plaży, natomiast blisko centrum lub w samym sercu kurortu – 16,6 proc.

Animacje dla dzieci są istotne dla 16,6 proc. wczasowiczów, natomiast baseny dla 29,2 proc. Z kolei 20,8 proc. turystów decyduje się na spokojne hotele.
Więcej na www.traveligo.pl