Brussels Airlines: wzrost wyników w drugim kwartale 2023 roku i 31 mln euro skorygowanego zysku operacyjnego

Brukselskie linie lotnicze Brussels Airlines odnotowały w drugim kwartale 2023 roku 31 mln euro skorygowanego zysku operacyjnego (EBIT). W ciągu pierwszego półrocza 2023 linie przyjęły na pokłady swoich lotów 3,95 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 45 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Dzięki bardziej stabilnej wydajności operacyjnej i wyższym stawkom, Brussels Airlines zwiększyły swoje przychody o 56 proc. w skali roku, osiągając kwotę 705 mln euro w pierwszej połowie 2023 (w porównaniu z 452 mln euro w roku poprzednim). Linie lotnicze musiały zmierzyć się również ze zwiększonymi wydatkami operacyjnymi, które wzrosły o 32 proc. do 756 mln euro (w porównaniu z 572 mln euro w roku poprzednim). Na wydatki wpłynął również roczny efekt inflacji oraz wyższe opłaty lotniskowe.

Skorygowane wyniki EBIT w pierwszym półroczu wyniosły –12 mln euro, co stanowi poprawę o 87 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2022 roku. Drugi kwartał sam w sobie zakończył się zyskiem na poziomie 31 mln euro.

„Nasze wyniki za pierwsze półrocze 2023 roku są w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami. W 2022 roku komunikowaliśmy wysokie wyniki w trzecim kwartale. W tym roku jestem dumna z faktu, że już w drugim kwartale osiągnęliśmy rekordowe wyniki. Daje nam to wielką pewność, że osiągniemy pozytywny wynik za cały rok 2023” – mówi Nina Oewerdieck, dyrektor finansowy Brussels Airlines.

Brussels Airlines powraca po przerwie pandemicznej na Lotnisko Chopina