Bristol Art & Medical Spa najlepszym hotelem ze specjalnością medyczną

materiały prasowe

Hotel Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju zdobył główną nagrodę w Kijowie w konkursie International Hospitality Awards 2016. Dostał prestiżową statuetkę dla najlepszego hotelu ze specjalnością medyczną.

International Hospitality Awards 2016 to coroczny konkurs, prowadzony od ośmiu lat, w którym w kilku kategoriach wybiera się wyjątkowe hotele, wyróżniające się na tle innych obiektów.
W tym roku w jury zasiadło 18 specjalistów z różnych krajów – Austrii, Bułgarii, Gruzji, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii i Ukrainy, którzy oceniali hotele w 25 różnych kategoriach. W ramach zwycięskiej kategorii – Best Medical Hotel – Bristol Art & Medical Spa w finale wydarzenia konkurował z hotelem Medical Spa Unitral (Polska), Grand Marine Hotel & SPA (Ukraina) oraz Mirotel Resort & Spa (Ukraina). W swojej ocenie jury brało pod uwagę szereg kryteriów, między innymi rodzaj, jakość i dostępność oferowanych usług medycznych, dietę pacjentów, infrastrukturę hotelu, jak również wykorzystywany w codziennej pracy sprzęt oraz metody terapeutyczne.
Uwagę jury przykuła bieżnia antygrawitacyjna, oparta o zastosowanie technologii różnicy ciśnień powietrza opracowanej przez NASA, która umożliwia długie i intensywne treningi z przekroczeniem bariery prędkości, przy jednoczesnym odciążeniu ciała nawet do 80 %, zmniejszając ryzyko kontuzji.
Na arenie międzynarodowej doceniono zastosowanie leczniczych wód siarczkowych w terapii schorzeń o podłożu ortopedycznym i reumatologicznym, jak również nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne w postaci elektronicznie sterowanego systemu napełniania i opróżniania wanien do kąpieli siarczkowych, a także efektywnej technologii wymiany powietrza.
Komisja, delegując tajemniczego klienta, sprawdzała również standardy obsługi pacjenta, oceniając wiedzę i profesjonalizm personelu medycznego, holistyczność oferowanych usług, sposób traktowania gościa, czas oczekiwania na terapię, jak również komfort podczas samego zabiegu. Doceniony został sposób prowadzenia zajęć kinezyterapii, treningu funkcjonalnego, jak również terapii manualnej.
Zwrócono także uwagę na dodatkowe benefity oferowane gościom w hotelu – basen oczyszczany nanosrebrem o silnych właściwościach antyseptycznych, rozbudowany kompleks saunowy, elektrostatycznie oczyszczane oraz nawilżane i jonizowane powietrze w całej przestrzeni hotelowej.

Odbierająca nagrodę Karina Przybyło – Kisielewska wiceprezes zarządu, powiedział: “Codzienna praca na rzecz pacjentów oraz efektywna współpraca personelu medycznego została w tym roku doceniona w najbardziej prestiżowym konkursie, pokazując, że Polska może i powinna być kojarzona z najwyższym standardem leczenia oraz przywracania pacjenta do pełnej sprawności.”

Bristol Art & Medical Spa dysponuje 71 pokojam, (134 łózka) i 42 gabinetami leczniczymi. Drugi obiekt, ApartHotel oddany do użytku w sierpniu oferuje 34 apartamenty z 68 miejscami.