Blog Grecosa nagrodzony

„Grecja na żywo”, blog tworzony przez pracowników Grecosa, znalazł się ponownie w gronie laureatów konkursu Power of Content Marketing.

Prestiżowe wyróżnienie branży marketingowej zostało przyznane touroperatorowi w kategorii „Portal tematyczny dla klientów”. Nagroda dla www.grecjanazywo.pl jest w tej edycji konkursu jedyną dla firmy z branży turystycznej.

Power of Content Marketing Awards (początkowo pod nazwą Szpalty Roku) jest konkursem organizowanym przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska od 2008 roku. Jury konkursu tworzą eksperci content marketingu, public relations, projektowania prasowego, typografii, fotografii, grafiki oraz dziennikarstwa. Specjaliści oceniają nadsyłane prace i przyznają złote, srebrne i brązowe odznaczenia.
Blog „Grecja na żywo” zdobył Brąz w kategorii „Portal tematyczny dla klientów”

Jury przyznało też Złoto – dla technologicznego LenovoZone. Celem konkursu – według organizatorów Power of Content Marketing – jest „upowszechnianie wysokich standardów w tworzeniu polskich projektów content marketingowych poprzez wyróżnienie i promowanie najlepszych z nich”.

Za bardzo ciekawy projekt, estetyczne i nowoczesne wykonanie oraz zachęcające do podróżowania myślami zdjęcia” – tak brzmiała argumentacja wyróżnienia dla „Grecji na żywo”, gdy rok temu blog został nagrodzony dwoma Złotami, także w kategorii „Content marketing – turystyka”.

Bogna Jaśkowiak, dyrektor marketingu w Grecosie, powiedziała: „Ponowne wyróżnienie, i to w tak prestiżowej, otwartej na różne branże kategorii, potwierdza wysoką ocenę bloga tworzonego przez pasjonatów Grecji. „Grecja na żywo” to jedyny tak rozbudowany blog touroperatora dotyczący jednego kraju (Grecji). Tworzymy go siłami zespołu Działu Marketingu, przy ogromnym udziale naszych kolegów. Unikalność bloga budują z zaangażowaniem prawdziwi grekomaniacy: rezydenci, piloci i animatorzy Grecosa, ale też nasi klienci i przyjaciele marki.
Dzięki blogowi promujemy grecką filozofię siga-siga. To jeden z kilku naszych kanałów wykorzystanych do kampanii ukazującej styl życia Greków, wspieranej przez kanały social media i przez działania zewnętrzne. Wpisy „Wymarzona podróż poślubna” czy „Mamma Mia! – wakacje jak z filmu” sprawiają, że nie tylko klienci Grecosa przed wakacjami w Helladzie czytają i oglądają „Grecję na żywo”. Blog informuje i pokazuje zakątki i zwyczaje kraju najczęściej wybieranego przez Polaków na wakacje. Udostępniony do pobrania jest 50-stronicowy e-book z poradami dla osób podróżujących z dziećmi. Miejsce na własne relacje mają też czytelnicy.
Tak rozumiemy i realizujemy swoją misję popularyzowania mniej znanych twarzy Grecji, jako specjaliści od wielkich greckich wakacji.”